Anasayfa / GENEL / Doğan’a dokunuyorsun ses CHP’den geliyor!
dogan-chp1

Doğan’a dokunuyorsun ses CHP’den geliyor!

CHP ile Doğan Medya arasındaki organik bağ RTÜK’ün verdiği ceza ile bir kez daha gün yüzüne çıktı. CHP’li eski RTÜK üyesi hem terör yandaşlarını hem de onlara propaganda imkanı veren Doğan Grubu’nu savunarak büyük bir skandala imza attı. RTÜK, Beyaz Show’da PKK propagandası yaptıran Doğan Grubu’na cezayı bastı. Aydın Doğan’dan çok CHP’den ses çıktı.


RTÜK eski üyesi CHP Parti Meclisi üyesi Ali Öztunç, Kanal D’ye Beyaz Show nedeniyle RTÜK’ün ceza vermesine tepki gösterdi, “Cezalar siyasi cezalardır. Bir öğretmen programa katılıp ‘çocuklar ölmesin’ diyorsa bundan daha doğal bir istek olamaz” dedi.

Programa telefonla bağlanan bir PKK yandaşının sözleri nedeniyle Kanal D’ye ceza kesilmesini eleştiren Öztunç, “Bir öğretmen programa katılıp ‘çocuklar ölmesin’ diyorsa bundan daha doğal bir istek olamaz. Bu istek insanlığın bir gereğidir. Çocuklar ölmesin denmesinde rahatsızlık duyuluyorsa ciddi bir faşizm var demektir. Canlı yayın olduğu için de müdahale etmek oldukça zor. Demokrasi gereği esnek olmak, fikir özgürlüğünü kullanmak zorundadır. İnsanlar ölmesin lafının neresinde terör propagandası vardır? Eğer ben RTÜK üyesi olduğum zaman önüme böyle bir şey gelseydi ret oyu verirdim. Elle tutulur bir tarafı yoktur.” şeklinde hayrete düşüren ifadeler kullandı.

Eski RTÜK üyesinin bu sözleri CHP-HDP ve Doğan Medya arasındaki kirli koalisyonu ortaya çıkardı. Kirli ittifakın; devleti katliam yapmakla suçlayan bir PKK yandaşının sözlerini bile nasıl şirin göstermeye ve konunun olduğundan farklı şekilde algılanmasına çalıştığını tüm kamuoyuna bir defa daha gösterdi.

MEDYAGUNDEM

izmir

CHP’nin inadı İzmir’i felç etti

Büyükşehir Belediyesi, ‘Bunlar uzun yol gemisi’ uyarılarını hiçe sayıp körfez için 15 gemi aldı. Büyük …

chp9

Bu bir dramdır; CHP’nin milyon yalanı elinde patladı

CHP mitingine 61 ilden 38 bin kişinin taşındığını belgeleyen liste ortaya çıktı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun gerçekleştirdiği …

chp8

Bir CHP rezilliği

CHP’li vekiller sözde adalet yürüyüşü sonrası CHP’nin Maltepe’de yaptığı mitingin fotoğrafları yerine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kazlıçeşme …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir