Anasayfa / GENEL / Doğan medyası yine sinsice pusuda!
hur1

Doğan medyası yine sinsice pusuda!

Doğan medyasından Hürriyet ve CNN Türk Adıyaman’daki bir mezrada köy statüsü için yapılan oylamada çıkan taşlı sopalı kavgayı Nisan ayında yapılacak Anayasa referandumundan kaynaklıymış gibi göstererek algı oluşturmaya çalıştı.

Adıyaman’ın Sincik ilçesinde, Çavçük mezrasının Çatbahçe’den ayrılarak köy statüsüne kavuşturulması için mezranın sakinleri arasında oylama yapıldı. Oylama sonucunun açıklanmasının ardından mezranın köy olmasını isteyenler ile buna karşı çıkanlar arasında başlayan tartışma, tarafların yakınlarının da katılımıyla kısa sürede taş ve sopalı kavgaya dönüştü. Köy korucularının havaya ateş açarak ayırmaya çalıştığı taraflar, ihbarla gelen jandarmalar tarafından güçlükle ayrıldı. Kavgaya karıştığı belirlenen 12 kişiyi gözaltına alan jandarma, olası yeni bir olumsuzluk yaşanmaması için bölgede güvenlik önlemi aldı.

HÜRRİYET VE CNN TÜRK’TEN YİNE ALGI OPERASYONU
Tüm olay bundan ibaretken Doğan medyasından Hürriyet ve CNN Türk bu kavgayı sanki Nisan ayında yapılacak Anayasa referandumuyla ilgiliymiş gibi okuyucularına sundu. Doğan medyası başlıkta, “Referandum kavgasında kan aktı: Çok sayıda yaralı ve gözaltı var” şeklinde bir ifade kullanarak okuyucuların zihninde algı oluşturmaya çalıştı.

hur3 hur5

A HABER’DE ERKAN TAN DA TEPKİ GÖSTERDİ

MEDYAGUNDEM

dogan

Vahşetin ortağı Doğan medyası

Sakarya’da 20 yaşındaki 9 aylık hamile Emani Al Rahmun’u kaçırıp tecavüz ettikten sonra vahşice katleden …

kk6

FETÖ’nün siyasi ayağı CHP’nin son ihaneti!

Kemal Kılıçdaroğlu, 16 Nisan’da yapılan referandum için AİHM’e yapılacak başvurunun dilekçesini canlı yayında imzaladı. 16 …

feto

Doğan medyası “FETÖ darbe yapacak” diyor!

Dün Hürriyet gazetesinde Abdülkadir Selvi… Bugün de Ahmet Hakan. Doğan medyası Fetullahçı terör örgütünün yeni …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir