Anasayfa / GENEL / Doğan medyası FETÖ’nün önüne yattı!
dogan-kayyum

Doğan medyası FETÖ’nün önüne yattı!

Paralel yapıdan talimat aldıkları anlaşılan savcılar, hakimler, polisler ve son olarak işadamları çareyi kaçmakta buldu. FETÖ’ye finansal destek sağladığı suçlamasıyla İPEK Koza Grubu’na kayyum atandı. Bu süreçte Paralel yapıya en büyük desteği Aydın Doğan’ın Hürriyet’i verdi.


İpek Grubu’nun altın çıkarmamasına rağmen Türkiye içinde toplanan para ve altınlardan oluşan himmet paralarını, altın çıkarılmış gibi göstererek yurtdışına çıkardığı, bu nedenle de kara para akladığı iddiasıyla yapılan soruşturmalar sonrasında, Sulh Hukuk Hakimliği, İpek Holding ve holdinge bağlı 22 şirkete kayyum(yönetici) atadı.

KAPILARI KİLİTLEDİLER
Pazartesi göreve başlamak için İpek gruba giden kayyumlar ise, paralel yapı mensuplarının demir kapıları kilitlemesi, pencerelere ve kapılara canlı yayın kameraları koyması, gelen kayyumların işlerini yapmalarına engel olmak için direnmeleri nedeniyle büyük bir arbede yaşanmıştı.

AKIN İPEK TABANLARI YAĞLADI
Hali hazırda Bugün ve Kanal Türk’ün sahibi Akın İpek, yargının hakkındaki soruşturmayı derinleştirdiğini bürokrasideki uzantılarından öğrenince soluğu İngiltere’de almıştı. Halen yurtdışında kaçak durumda bulunan Akın İpek hakkında yakalama kararı bulunuyor.

SORUŞTURMAYI YÖNLENDİRDİ
Bugün Gazetesi’nin, Amerika’ya kaçan temsilcisi ise Malatya’daki misyoner cinayetinde, soruşturmayı paralel terör örgtünün çıkarları doğrultusunda yönlendirmekle suçlanıyor.

KILIFI HAZIR
Fetullah Terör Örgütü’ne(FETÖ) finansal destek verdiği için yönetimine kayyum atanan İpek Holding ve şirketleri için yargısal sürecin işlemesine karşı en büyük ses Doğan medyasından çıkıyor. Grubun Amiral Gemisi Hürriyet, rutin yargısal süreci, “basın özgürlüğüne müdahale olarak yansıttı. Hürriyet Gazetesi, milli orduya kumpas kurduğu, devletin kılcal damarlarına sızmaya çalıştığı, emniyet, üniversite, askeriye ve yargıda paralel devlet yapılanması içinde bulunduğu faş olan bir örgüte, destek verdiği suçlamasıyla yapılan uygulamaya karşı hemen bayrak açtı. Holding ve bağlı kuruluşlarını, terör örgütünün bir aracı olarak kullanan yayın organlarına karşı yapılan yargısal uygulamayı, basın özgürlüğü kılıfıyla okura sunma çabasına girişti.

NE OLMUŞTU?
Paralel yapının en büyük finansörü Koza İpek Holding bünyesindeki 22 şirkete geçen pazartesi günü kayyum atandı. Şirketlerin Fetullahçı terör örgütüne finansal destek verdiği ve himmet paralarını çalıştıkları bankalar üzerinden akladığı belirlenen kararla, “Şirket yönetimlerinin mevcut haliyle devam etmesi halinde, desteğin devam edeceği hususunda kuvvetli şüphe bulunduğu” belirtilerek kayyum ataması yapılmıştı. Atanan görevlilerin, kuruma girmeleri engellenmeye çalışılmış, malum medya da yapılan uygulamayı, “basın özgürlüğüne müdahale” diye okurlarına yansıtmıştı.

(Haber10)

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir