Anasayfa / GENEL / “Dişi topsakal”ın yeni maceraları
arzu

“Dişi topsakal”ın yeni maceraları

Akşam Gazetesi yazarı Murat Kelkitlioğlu, “dişi top sakal” lakaplı T24 muhabiri Arzu Yıldız’la ilgili şok bir iddia ortaya attı.

arzu

İşte Kelkitlioğlu’nun yazısı:

Adana’daki TIR operasyonuyla ilgili Ankara’da yapılacak operasyonu engellemeye çalışan savcı ve kendisine yakın olan T24 muhabiri Arzu Yıldız’la ilgili bilgileri sizlerle paylaşmıştım. Söz konusu gazeteci, haberin yayınlanmasının ardından gerek mail atarak gerekse twitter’da, yazdıklarımın doğru olmadığını, öyle bir savcıyı tanımadığını iddia etti.

Bir konuda haklı Yıldız! Savcının adı Yıldırım Bayburt değil, Yıldırım Bayyurt! Daha önce özel yetkili savcı olan bu arkadaş, kamuoyunun yakından takip ettiği Redhack davasına bakan kişi. Özel Yetkili Mahkemeler’in kalkmasının ardından Bayyurt, TMK savcısı oldu. Bu sehven yapılan harf hatasından dolayı özür dilerim.

Ancak, işin özüne gelecek olursak! ‘Paralel devlet’in örgüt şemasını ortaya çıkaracak TIR soruşturmasını engellemek için bu gazeteci arkadaşla ortak çalıştıkları şüphe götürmez. Savcı, operasyon yapılacağı gün haberi Yıldız’a veriyor ve o da yayınlıyor. Mesajı alan şüpheliler de adres değiştiriyor. Bu bilgi üzerine operasyon 1 gün sonraya erteleniyor.

Şimdi gelelim bu muhabir arkadaşın diğer ilişkilerine! Şu soruların cevabını çok merak ediyorum!

– Arzu Yıldız’ın, bir dönem İstanbul Emniyeti istihbaratının bağlı olduğu Emniyet Müdür Yardımcısı Ali Fuat Yılmazer’le yakınlığı nedir?

– Son dönemde Yılmazer’le röportaj yaparak yayınlanması için çaba harcıyor mu?

– Yılmazer’in, bu gazeteci arkadaşa ‘Hrant Dink cinayetini konuşmayalım onun içinden çıkamayız, 7 Şubat MİT operasyonunu anlatayım’ dediği doğru mu?

Bu sorulara da cevap verirseniz çok sevinirim!

Merak edenler için yazayım, Ali Fuat Yılmazer kimdir?

Yılmazer, Ergenekon, Balyoz gibi kamuoyunun yakından takip ettiği soruşturmalarda dinleme emirlerini veren kişi. 7 Şubat MİT krizini yöneten müdür. Aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük telekulak skandalında adı geçen kişilerin dinlendiği sırada İstanbul istihbaratının başındaki isim. Bu skandallar tek tek patlak verince Yılmazer ve diğerleri görevlerinden alındı.

Ali Fuat Yılmazer, konuşmaktan çekindiği gazeteci Hrant Dink’in katledildiği dönemde ise azınlık şubeden sorumlu kişiydi.

MEDYAGUNDEM

bylock2

16 bin kişilik yeni ByLock listesi ortalığı karıştıracak

MİT, ByLock listelerine 16 bin kişilik yeni bir liste daha ekledi… İstanbul Emniyeti’ne gönderilen listede …

alifuat

Kumpascıbaşı FETÖ’cüye şok!

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) davaları kapsamında tutuklu olan İstanbul Emniyet Müdürlüğü eski İstihbarat …

kemal-feto1

Alın size FETÖ’nün siyasi ayağı

Akşam gazetesinde Murat Kelkitlioğlu’nun “FETÖ’nün siyasi ayağı zaten belli; CHP” başlıklı yazısı şöyle… CHP Genel …

1 Yorum yapıldı

  1. Arzu Yıldız ile Ali Fuat Yılmazer arasindaki gizli ask desifre oldu. Paralel ceteci Arzu Yıldız bu konuda suskun, konusmak istemiyor, cok uzgun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir