Anasayfa / GENEL / Dinsiz Altan’ın gazetesinden skandal
taraf-zeyneb2

Dinsiz Altan’ın gazetesinden skandal

Dini konularda ne zaman bir habere imza atsalar önemli hatalara düşen bazı gazetelere bir örnek de Taraf gazetesinden geldi. Taraf, Hz. Peygamberin kızı Hz. Zeyneb ile Hz Ali’nin kızı Zeyneb’i birbirine karıştırınca haberinde büyük bir gafa imza atmış oldu.

Taraf gazetesi, “Bunun adı mezhep savaşı” başlığıyla manşetine taşıdığı haberinde İslam tarihi ile ilgili büyük bir hataya imza attı. Taraf, haberinde Peygamberimiz Hazreti Muhammed’in torunu olan ve aynı zamanda Hazreti Ali’nin kızı olan Hazreti Zeyneb’i Peygamberimizin kızı Zeyneb ile karıştırdı.

Haberde Suriye’nin başkenti Şam’ın güneyinde türbesi olduğunu ifade edilen kişi Hazreti Ali’nin kızı olan Hazreti Zeyneb…

Hz Zeyneb Peygamber Efendimizin mübarek torununun ismiydi. Kerbela’da yaşanan katliamda büyük bir sabır ve fedekarlık örneği gösteren mübarek kadındır. Oğullarını ve kardeşlerini, yeğenlerini ve en önemlisi peygamberimizin göz bebeği olan Hazreti Hüseyin’i gözlerini önünde hunharca öldürülmesine rağmen metanetini sabrını kaybetmeyip belegat dolu hutbeler vermiştir.

Taraf nerede hata yaptı?

Peygamberimizin kızı olan Zeyneb ise Hazreti Ali ile evlenmemiştir. Hazreti Ali ile evli olan Peygamberimizin kızı Hazreti Fatıma’dır. Zeyneb Peygamberimizin kızı Hazreti Fatıma’nın kızıdır.
Taraf’ın manşete taşıdığı haberdeki ifadeler şöyle:

Hz. Muhammed’in kızı ve Hz. Ali’nin eşi Zeyneb’in türbesinin yakınındaki patlama, Şam’ın Beyrutlaşması ihtimalini arttırdı.

Şam’ın güneyinde, Hz. Muhammed’in kızı ve Hz. Ali’nin eşi Zeyneb’in türbesinin yakınlarında önceki gün meydana gelen patlama, Suriye’deki iç savaşın giderek mezhepler arası bir çatışmaya büründüğü endişelerini arttırdı.

Şiiler için kutsal sayılan Seyide Zeyneb Camii’ne yönelik daha önce de temmuzda bir saldırı gerçekleştirilmişti. Çoğunlukla Aleviler ile Iraklı Şiilerin yaşadığı bölgede ilk saldırının ardından mahalle sakinleri türbeyi korumak için milis gruplar oluşturmuştu.

Peygamberin kızı Hazreti Zeyneb kimdir?

Hz. Peygamber’in (SAV) kızlarının yaşça en büyüğüydü. Kasım’dan sonra evlâtlarının ikincisiydi. Hicretten 23 yıl önce Hazreti Peygamber 30 yaşında iken dünyaya geldi. Annesi Hz. Hatice (r.a) ile beraber on yaşında iken İslâmiyeti kabul etti. Hz. Hatice (r.a) kadınların ilki ise, Hz. Zeynep de genç kızlardan Müslüman olanların ilkidir.

Yakın akrabalarından teyzesi Hale’nin oğlu Ebu’l-Âs b. Rebi ile 15 yaşında evlenmiştir. Hz. Zeynep 630 yılında 30 yaşında iken vefat etmiştir. (HABER 7)

MEDYAGUNDEM

taraf-altan

FETÖ’nün kumpas gazetesi satılık!

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) aralarında Taraf gazetesinin de bulunduğu 8 adet basın yayın kuruluşuna …

kiraz

Yine Anadolu Adliyesi yine skandal karar

İstanbul Çağlayan Adliyesi’nde 31 Mart 2015 günü DHKP-C’li teröristlerce hain bir şekilde şehit edilen Cumhuriyet …

taraf

FETÖ paçavrasının sahibi için yakalama kararı

FETÖ tetikçisi Taraf’ın imtiyaz sahibi Başar Arslan hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Yapılan incelemede ise Arslan’ın …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir