Anasayfa / GENEL / Dini de imanı da yalan olan Taraf iftira kusuyor!
taraf-iftira

Dini de imanı da yalan olan Taraf iftira kusuyor!

Bugün, Taraf gazetesinde yer alan “AKP Haber Ajansı”ndan gazetelere haber servisi” başlıklı haberde AK Parti’nin operasyona ilişkin yeni bir strateji geliştirdiği; başında Kültür Bakanı Ömer Çelik’in yer aldığı bir ekibin hükümete yakın gazetelere haber servis edeceği iddia edildi. Çelik’in yanında Mustafa Varank, Ertan Aydın, Aydın Ünal gibi Başbakan’a yakın isimler de hedef gösterildi. Ömer Çelik, konuya ilişkin sert bir açıklama yaparak bu durumun ‘tek bir cümlesinin bile’ doğru olmadığını söyledi ve ekledi: Açık ve cüretkar bir yalan.

ÖMER DİNÇER FOTOĞRAFININ ALTINA ÖMER ÇELİK YAZILDI

Öte yandan yalan haberde bir büyük yanlışlık daha yapıldı. Kültür Bakanı Ömer Çelik üzerine yapılan haberin fotoğrafında eski Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’in fotoğrafı kullanıldı. Taraf yazı işlerinin yaptığı bu vahim hata, belge yayınlamakla övünen gazetenin yayıncılıktaki ciddiyetinin sorgulanmasına neden oldu.

Ömer Çelik’in, Ömer Dinçer fotoğrafıyla sunulduğu haberin yalan olduğuna ilişkin ilk açıklama da Çelik’ten geldi

‘KİRLİ BİR PSİKOLOJİK HARP’

Ömer Çelik, konuya ilişkin sert bir açıklama yaparak bu durumun ‘tek bir cümlesinin bile’ doğru olmadığını söyledi. “Bugün Taraf gazetesinde baştan aşağı yalan bir haber var. Tek cümlesi doğru olmayan bir haber. Başında benim olduğum bir ekibin kurulduğunu ve bu ekibin gazetelere haber servis edeceğini yazıyor Taraf. Taraf’ın yalan haberine göre ilk servis edilen haber de ABD elçisiyle iligili basında çıkan haberlermiş. Kuşkusuz açık ve cüretkar bir yalan. Tipik, ilkel, bildik kirli bir -kendi tabiriyle- psikolojik harp haber, Taraf’ın yaptığı. Tek bir cümlesi doğru değil. Taraf’ın yaptığı haberle ilgili hukuki süreç başlatacağız.” dedi.

‘TÜMÜYLE ASILSIZ VE GERÇEK DIŞI’

Daha sonra da Ertan Aydın’dan bir açıklama geldi. Açıklamada, “İsmimin de geçtiği Taraf gazetesindeki “AKP haber servis edecek” başlıklı haber tümüyle asılsız ve gerçek dışıdır. Kamuoyuna duyurulur.” denildi.

MEDYAGUNDEM

ab2

AB’nin ikiyüzlülüğünü yüzlerine vurduk

Avrupa Birliği Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve AB Bakanı Ömer Çelik …

taraf-altan

FETÖ’nün kumpas gazetesi satılık!

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) aralarında Taraf gazetesinin de bulunduğu 8 adet basın yayın kuruluşuna …

armagan

O hadsizliğe Bakan’dan sert tepki

AB Bakanı Ömer Çelik, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e yönelik TV ekranlarından ve …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir