Anasayfa / GENEL / DHKP-C terörüne FETÖ desteği!
feto

DHKP-C terörüne FETÖ desteği!

Çağlayan Adliyesi’nde gerçekleştirilen terör eylemine paralel gazetecilerden destek gecikmedi. Nazlı Ilıcak, Asım Yıldırım gibi isimlerin attığı tweetler DHKP-C’li teröristlere paralel örgüt desteği gibiydi. Paralel terör örgütünün de bu işteki rolünü tartışılır hale getirdi.


Paralel Yapı’nın yayın kurumu Samanyolu Televizyonu’nun haber spikeri Asım Yıldırım şehit edilen Savcı Mehmet Kiraz’ın rehin alındığı saatlerde DHKP-C’ye yakınlığıyla bilinen Halkın Sesi TV twitter adresinden yapılan duyuruyu RT etmesi tepkiyle karşılandı.

STV spikeri Yıldırım’ın RT ettiği twitte, “DHKP-C savaşçıları Berkin Elvan’ın hesabını sormak için şu anda Çağlayan Adliyesi’nde, eylemde” denildi.

Yıldırım tepkiler üzerine paylaşımını geri çekti.

asim

NAZLI ILICAK’TAN DA SKANDAL TWEET

Gülen örgütünün sözcüsü gibi davranan Nazlı Ilıcak, Çağlayan’daki olay hakkında şoke eden twitler attı. Ilıcak bir de şarkı paylaştı.

Berkin Elvan bahanesiyle İstanbul Adalet Sarayı’nın basılıp, savcı Mehmet Selim Kiraz’ın rehin alınmasının ardından sosyal medyada hemen bir algı operasyonu başladı. Daha ilk saatlerden itibaren paralel yapıya mensup isimlerin attığı twitler dikkat çekti.

Bu mesajlar kime, nereye?

Teröristlerin binaya nasıl girdiği, silahların içeri nasıl sokulduğu en çok merak edilen konu olurken, paralel yapının güdümündeki bazı isimlerin hemen harekete geçtiği görüldü. Örgütün sözcüsü gibi çalışan bazı gazeteciler ve akademisyenler, konuyu sürekli dinleme operasyonlarında tutuklanan paralel polislere getirmeye çalıştı.

Gülen örgütü mensupları attıkları twitlerle, “telekulak polisler tutuklanmasaydı bu olay olmazdı, Cemaatçi polisleri tutukladınız bunlar oldu” şeklinde mesajlar verdi.

Gülen örgütü iyice köşeye sıkışmıştı

Bu durum, KPSS soruşturmasıyla, dinleme operasyonlarıyla, Fethullah Gülen’in mason olduğu yönündeki haberlerle iyice köşeye sıkışan paralel yapı için adeta ilaç gibi geldi. Bu olay sayesinde Gülen örgütü, hem alçakça bir algı operasyonuna girişti, hem de gündem değişmiş oldu.

Ilıcak’tan yoğun şekilde Gülen örgütü mesajı

Paralel yapıya yakınlığıyla bilinen Nazlı Ilıcak, olayın ilk dakikalarından itibaren yoğun şekilde algı çalışması yaptı.

Ilıcak, alıntıladığı bir twitte “Serdar BAYRAKTUTAN gibi yiğitleri içeri atarsanız terörist bayrağını asar adliyeye. Savcı esir!!!” derken, diğer bir twitinde “Cemaat’ten hayali bir terör örgütü yaratmaya çalışırken, gerçek teröristler ellerini kollarını sallayarak Adliye’yi basıyor. Kim sorumlu?” ifadelerini kullandı. ,

Ilıcak bir başka twitinde de şöyle dedi: “Hırsızla darbeci kolkola girince, deneyimli ve dürüst polisler cezaevine girdi. Önleme dinlemesi suç sayıldı.TERÖRİSTİN önü açıldı”

Bizi siz delirttiniz

Nazlı Ilıcak’ın yine aynı saatlerde Cem Karaca’nın “bizi siz delirttiniz” şarkısını paylaşması da tuhaf karşılandı.

Şehit savcıya değil teröristlere üzüldüler

Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’nin 6. katındaki odasında DHKP-C’li teröristler tarafından rehin alınması olayı devam ederken bazı gazeteci ve sanatçıların korkunç yorumları sosyal medyada büyük tepki çekti.

Ceyda Karan, Mirgün Cabas, Fehim Taştekin, Barış Atay, Melis Alphan, savcımızı şehit eden 2 teröriste açıkça destek veren twitler attı. El Cezire Türk ise savcımızı şehit eden teröristlere “eylemci” diyerek devlete baş kaldıranların diliyle haberler yaptı.

Berkin Elvan’ın ölümüne ilişkin soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Memur Suçları Bürosu Savcısı Mehmet Selim Kiraz kaldırıldığı hastanede şehit oldu. Kiraz’ı şehit eden 2 DHKP-C’li terörist de İstanbul Adliyesi’ndeki operasyon esnasında öldürüldü.

ceyda

MEDYAGUNDEM

kiraz2

Yazıklar olsun sana Kılıçdaroğlu!

DHKP-C’li teröristler tarafından katledilen savcı Selim Kiraz’ın babası Hakkı Kiraz, Kılıçdaroğlu’nun ‘adalet’ yürüyüşüne isyan etti: …

teror

Yine terör yine Fox’un Portakal’ı!

111 sözde aydın ve sanatçı DHKP-C bağlantıları sebebiyle tutuklanan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için …

nazli

Ilıcak’tan FETÖ’nün yalan ve inkar taktiği

FETÖ için aklayıcı kitaplar yazan Nazlı Ilıcak bugün mahkemede neredeyse kendi varlığını inkar etti. İşte …

1 Yorum yapıldı

  1. Eski bir Terörsit İşte

    Cem Karaca’nın ‘Bizi siz delirttiniz’ şarkısını paylaşmasını ben tuhaf karşılamıyorum. Cem Karaca’nın da Alevi olması ve eskiden terörün-teröristin şarkıcısının olması ve terör için yazılmış şarkının nesi tuhaf ki? Geçmişi, kişileri kimler neler olduğunu hatırlarsak hiçbir şey tuhaf ve anlamsız olmaz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir