Anasayfa / ANALİZ / Devletin savcısı ve hakimlerini uyarıyoruz!
hukuk1

Devletin savcısı ve hakimlerini uyarıyoruz!

MEDYAGUNDEM.COM- Gülen örgütü Türkiye Cumhuriyeti devletinin kararıyla MGK’da belirlenen “güvenlik hassasiyeti” ile artık “terör örgütü” niteliğinde.

Devleti illegal yollarla dinleyip yabancı ülkelere servis eden, kumpaslar kurup sahte delillerle masum insanlara zulmeden, devletin kalbine kadar girip her türlü yasadışılıkla “paralel devlet yapılanması” kurmaya çalışan Gülen örgütü artık hukuki ve toplumsal meşruiyetini de yitirdi.

Bugün devlet için tehdit olan bu örgütle mücadele devletin polisi, savcısı, hakimi için bir görev olmalıdır.

Dolayısıyla Gülen örgütünü deşifre eden haberlere bizzat Fetullah Gülen tarafından açılan davaların bir “hukuki meşruiyeti” yoktur.

Dün “bebek katili” denilen PKK lideri Abdullah Öcalan’ı gidip mahkemelerde “bana hakaret ettiler” diye dava açması nasıl bir absürtlükse, artık Gülen’in de “bana örgüt” dediler diye mahkeme mahkeme gezmesinin hukuki bir meşruiyeti yoktur.

Bugün Gülen örgütünün açtığı davalara bu gerçekleri görmeden işlem yapan savcı da hakim de paralel terör örgütüyle “suç ortağı” haline gelir.

PARALEL ÖRGÜT YARGIYI ESİR Mİ ALDI?

Geçtiğimiz Haziran ayında MEDYAGÜNDEM’de “Şu peruklu haşhaşiye hesap soracak bir savcı yok mu?” dedik.

asim2

Gülen  örgütü militanlarından Samanyolu TV spikeri Asım Yıldırım’ın sosyal medyada infial yaratan devletin hakimini, savcısını, polisini tehdit eden twitini ve verilen tepkileri haber yaptık.

Devletin savcısı bu tehditkar haşhaşiye işlem yapmayı bırakın, o haşhaşinin MEDYAGÜNDEM için yaptığı suç duyurusunu işleme koydu.

Devleti tehdit eden haşhaşi için devletin savcısını göreve çağırıyoruz, devletin savcısı devleti tehdit eden haşhaşiyi koruyor!

O nedenle savcılar bundan böyle Gülen örgütünün “hukuki meşruiyeti” kalmadığını bilmek zorundalar.

Her kim bu örgütle mücadele yerine tutup da MEDYAGÜNDEM örneğinde olduğu gibi böylesi hukuki kararlar alırsa paralel terör örgütüyle işbirliği halinde demektir.

Yani bir “terör örgütü”nün “hukuki meşruiyeti” olamaz, “hukuki hakkı”ndan söz edilemez.

MEDYAGUNDEM

feto2

Teröristbaşının şifresi çözüldü

Teröristbaşı Gülen’in 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümünde Amerikan gazetesine verdiği röportajında kullanılan fotoğrafın şifreleri çözüldü. …

darbe

Allah’a değil Feto’ya tapan sapıklar!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Marmaris’te kaldığı otele, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi saldırı düzenleyen 1’i …

feto

Teröristbaşının son oyunu!

Teröristbaşı Fetullah Gülen, dün bir Mısır gazetesine “darbeyi Atatürkçü ve laik subaylar yaptı, bizim ilgimiz yok” …

2 Yorumlar

  1. Hukuki Süreci Uyguluyorum Safsatası

    PKK terör örgütünün Türk Silahı Kuvvetlerini Türkiye Cumhuriyetinin Hukuk sistemine şikayet etmeye hakkı var mı? Hukukta bir karşılığı var mı? PKK terör örgütü Türk Silahı Kuvvetleri bizimle silahlı mücadele ediyor, bunun durdurulması gerekir demeye hakkı var mı? Tabi ki yoktur. Ülkenin Anayasal düzenini yıkmaya yönelmiş, MGK tarafından, devletin güvenliğini tehdit eden terörist bir unsur olarak belirlenen paralel yapılanmanın hukuki girişimlerinin kanunlarda karşılığı yoktur. Devletin güvenliğini tehdit altına alma girişimlerinde bulunan kişi, kişiler veya kurumların hukuk görünümlü girişimlerini işleme koyan veya koyacak ilgililerin terör örgütüne üye olmak, yardım ve yataklıktan işlem görmesi kaçınılmazdır. Devlet bizzat kendisi tarafından ‘Güvenliği Tehdit Edildiği’ tespitini yapmış kişi ve kurumlara, Hukuk ve Hukukçularda ‘Devletin Güvenliğini Tehdit Eden Unsurlar’ kurallarını uygulamak zorundadır. Nasıl ki PKK terör örgütü Türk Silahı Kuvvetleri bizimle silahlı mücadele ediyor demeye hakkı yoksa, hukuki bir iradesi yoksa, Paralel yapılanmanın da kamuoyu, toplum, medya, devlet bizimle hukuki bir mücadele yapamaz deme hakkının da olmadığını hukuk adamları daha iyi bilmesi gerekirken hukuki süreci uyguluyorum safsatasını artık bir taraf bırakıp, bizler paralel yapılanmanın hukuk ayağıyız suçlamasıyla karşı karşıya kaldıklarını iyi bilmeleri gerekir.

  2. ulan iyice ukalalaştı bunlar! ulan ne alaka memurlukla ?sizi bütün kademelerden zaten temizliyoruz..ulan devlet ve memuru sizin tekelinizde mi?lafa bak hizaya gel!kumpas demiş,kumpas ve şantaj sizin işinizdir oğlum!Asım Yıldırım denizliye gelirsen sana okkalı bir şamar atıcam.bunuda buradan ilan ediyorum..senin bedelinde bu olsun…ulan sitenize girince sinirlerim tavan yapıyor bu maklubecilerin yüzünden….

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir