Anasayfa / GENEL / Dertleri ağaç değil başka!
akit-can1

Dertleri ağaç değil başka!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, hayata geçirmek için kolları sıvadıkları bir yol projesi üzerinden malum çevrelerce kopartılan yaygaranın iç yüzünü Akit’e açıkladı.

DERTLERİ AĞAÇ DEĞİL, BAŞKA

Anadolu Bulvarı ile Konya Yolu’nu birbirine bağlayacak projenin Murat Karayalçın’ın belediye başkanlığı döneminde planlandığını, bugün bu projeyi hayata geçirdiklerini belirten Gökçek, “O gün seslerini çıkarmayanlar, bugün ODTÜ ağaçlarının kesileceği iddiası üzerinden bağırıp çağırıyor. Fakat dertleri ağaç değil, çok başka. İkinci bir Gezi eylemi başlatmak istiyorlar” dedi.

ASIL KATLİAM YAKLAŞTIRILMAYAN VİLLALAR İÇİN YAPILMIŞ

Başkan Gökçek, bugün sözde korunmak istenilen ODTÜ Ormanı’nda 1990’lı yıllardan itibaren adım adım ağaç katliamları gerçekleştirildiğini ifade ederek, Gezici Can Dündar ile Ergenekon hükümlüsü Mustafa Balbay’ın da villalarının bulunduğu Park Rönesans Sitesi’ne işaret etti.

VİLLAYA VAR, VATANDAŞA YOK ÖYLE Mİ?

Gökçek, Gezi’nin ardından ODTÜ’deki eylemlere de destek veren Dündar’ların villaları için çok sayıda ağacın katledildiğini belirterek “Kendilerinin villalarına yer açarken ağaç kesmeleri katliam değil de, belediye olarak bizim vatandaşa yol yaparken üç beş ağacın yerini değiştirmemiz mi katliam?” diye sordu.

YAŞANACAKLAR CHP PROVOKASYONU

Başkan Gökçek, Gezi olaylarının önce Ankara’da başlatılmak istendiğini hatırlatarak, şimdi ise ODTÜ’den geçecek yolun bahane edilerek yeni Gezi Parkı olaylarının sahneye konmak istendiğine dikkat çekti. Ankara’ya taşımak için en elverişli yer olarak ODTÜ’nün seçildiğini hatırlatan Gökçek, bu ideolojik olaylara CHP’lilerin destek verdiğini söyledi. CHP’lilerin kurulan çadırlardakilere destek vermek için koşmuş olmalarının provokasyon olduğunu ifade eden Gökçek, CHP kontrolünde yeni bir provokasyon başlatılmak istendiğini bildirdi. Yaşanacak menfi olaylardan olayları kışkırtacak olanların sorumlu olacağını aktaran Gökçek, yaşanacakların provokatörlerin yanına kâr kalmamasını umduğunu dile getirdi.

ÜLKEYİ KARIŞTIRMAK İSTEYENLERE PRİM VERMEYİN

ODTÜ Ormanı’ndan geçen Anadolu Bulvarı-Konya Yolu arasındaki bağlantı yolunun CHP’li Murat Karayalçın’ın belediye başkanlığı zamanında planlandığının altını çizen Gökçek, “Haklılıkları söz konusu değil, çünkü Karayalçın’ın planı. Biz sadece uygulamasını yapıyoruz. ODTÜ’ye de 27 proje sunduk. Sonuncuyu zorla kabul ettirdik.” dedi. Ağaç olayının bahane olduğunu vurgulayan Gökçek, “Biz bir ağacı yerinden sökersek 10 ağaç dikmeyi şiar edinmiş bir belediyeyiz. Biz göreve geldiğimizde kişi başına düşen yeşil alan miktarın 2 metrekare iken bu şimdi 19 metrekareye çıktı. Nüfus sabit kalsaydı bu rakam 38 metrekare olacak. Biz her sene Ankara’ya cumhuriyet tarihin 71 yıllık döneminde dikilen ağaç kadar yeşil alan kazandırmışız. Bu nedenle kimse bizimle yeşil alanı tartışamaz. Zaruret olursa ağaç sökülür, kesilir ama yenileri de dikilir.” dedi. Yapılacak yolun sağ, sol ve ortasına sökülen ağaçların 10 katını dikeceklerini vurgulayan Gökçek, vatandaşlardan çevreyi kullanarak ülkeyi karıştırmak isteyenlere prim vermemelerini istedi. (YENİAKİT)

MEDYAGUNDEM

can1

Teröristten talimat almışlar

MİT TIR’ları kumpası firarisi Can Dündar ile Ahmet Şık’ın Suriye’nin kuzeyinde Türkiye’ye yönelik eylemler yapan …

can-huf1

Vatan haini it, Türkiye’ye baskı yapın diye yalvarıyor!

Hakkında yürütülen soruşturmalar nedeniyle Türkiye’den kaçan Can Dündar, ülkesinin zor duruma girmesi için elinden geleni …

odtu7

Titresin Haluk’lar; ODTÜ’de “Asım’ın nesli” var artık

Mezuniyet töreninde terör propagandası yapmak isteyen öğrencilerin yerini vatan sevdalısı öğrenciler aldı. Bilim, kültür ve …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir