Anasayfa / ANALİZ / Ders vermeyi kes de önce himaye ettiğin teröristbaşını teslim et ABD!
abd-ders

Ders vermeyi kes de önce himaye ettiğin teröristbaşını teslim et ABD!

ABD Ankara Büyükelçiliği Gezi kalkışmasından bu yana burnunu sürekli Türkiye’nin iç işlerine sokuyor, açıklamalarıyla Türk yargısının kararlarına saygısızlık yapıyor.


MEDYAGUNDEM.COM- Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül’ün vatana ihanet, casusluk ve Fetocu terör örgütüne yardım suçundan tutuklanmasıyla ilgili de ABD Büyükelçisi John Bass, yargı kararına saygısızlık yaptı. Büyükelçilik hesabından atılan tweet’te ‘Bir basın kurumunun daha baskılandığını düşündüren gelişmelerden oldukça endişeliyiz’ denildi. ABD Ankara Büyükelçisi John Bass ise Instagram hesabına siyah bir kare koyarak ‘Derin rahatsızlık duyuyoruz’ notunu paylaştı.

ABD Ankara Büyükelçiliği, Can Dündar ve Erdem Gül’ün tutuklanmasıyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

Can Dündar ve Erdem Gül’ün tutuklanmasından ve bir basın kurumunun daha baskılandığını düşündüren gelişmelerden oldukça endişeliyiz. Türk mahkemelerinin ve yetkililerin, T.C. Anayasası’nda yüceltilen basın özgürlüğü temel ilkesini güvence altına almalarını umuyoruz”

BÜYÜKELÇİ BASS: DERİN RAHATSIZLIK DUYUYORUZ

ABD Ankara Büyükelçisi John Bass, Instagram hesabından iki gazetecinin tutuklanmasıyla siyah bir kare paylaştı. Söz konusu görsel, Söz konusu görsel, “Türkiye’de bugün bağımsız medyadaki daha fazla sesin susturulduğunu görmekten derin rahatsızlık duyuyoruz” mesajıyla paylaşıldı.

abd-buy

GÜLEN DENİLEN TERÖRİST BAŞINI ELİNDE TUTAN ABD KİME DERS VERİYOR?

Fetullah Gülen adındaki teröristbaşını elinde tutan, besleyen ABD, hem Türkiye’nin iç işlerine karışıyor, hem de yargı kararlarına saygısızlık yapıyor.

cemil1

abd-buy2

MEDYAGUNDEM

can1

Teröristten talimat almışlar

MİT TIR’ları kumpası firarisi Can Dündar ile Ahmet Şık’ın Suriye’nin kuzeyinde Türkiye’ye yönelik eylemler yapan …

bass

Artık kesin; FETÖ’nün de KK’nın da ipini tutan ABD!

MİT TIR’ları iddianamesi hazırlandı. İhanet kumpasının talimatının bizzat FETÖ elebaşı Gülen tarafından verildiği ortaya çıktı. …

can-huf1

Vatan haini it, Türkiye’ye baskı yapın diye yalvarıyor!

Hakkında yürütülen soruşturmalar nedeniyle Türkiye’den kaçan Can Dündar, ülkesinin zor duruma girmesi için elinden geleni …

3 Yorumlar

  1. Kim bu herif ya her şeye maydonoz! biz de senin ülkendeki siyahlara yönelik polis şiddetinden endişeliyiz hergün bir siyahi öldürülüyor neredeyse…Kes tatavayı, sizden uygarlık dersi alacak değiliz bizler Garaudy ile yetişmiş kuşaklarız sizin ne mal olduğunuzu çok iyi biliriz..

  2. Emperyalist ülkelerin başlıca taktiklerinden biri, finansal ve siyasal açıdan sömürülmesi hedeflenen ülkelerde milli direnişi kırmaktır. Bunu açıktan yapamayacakları için çeşitli sivil toplum kuruluşları, semaye grupları, parti ve medya kuruluşlarıyla işbirliği yaparlar ve demokrasi ve özgürlük adı altında halkın milli hassasiyetlerinin ortadan kaldırılaracak söylemlerin basın ve yaın kuruluşları vasıtasıyla konuşulup, tartışılmasına zemin hazırlarlar..Bu şekilde milli şuur gitgide zayıflatılır..Bu yüzyıllardır sistematik olarak uyguladıkları klasik klonyal bir taktiktir.. Aynı ülkeler Amerika ve İngiltere başta olmak üzere kendi ülkelerinde ise milli konular özellikle güvenlik söz konusu olduğunda bize öğütlediklerinin tam tersini yapar sinek gibi adam öldürmekten çekinmezler..Bizler batıyı çok iyi bilen Ak partiler olarak bu taktikleri yutmayız sayın büyükelçi başka kapıya..

  3. Elçiymiş! küresel terörün ve sömürünün elçisi.. Coğrafyamızı kan gölüne çevirdiniz.. Nükleer silah var yalanıyla Irak ı işgal ettiğinizden beri gözyaşı, kan eksik olmadı buralardan Allah sizi yoketsin şeytanlar..Keşke diktatörlükle yönetilsek de bu terörün elçileri ülkemize giremeseler..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir