Derdi üzüm yemek olmayan ZAMAN yazarı! Reviewed by editor on . MEDYAGUNDEM.COM- Ne güzel demiş büyükler; “Namazda gözü olmayanın ezanda kulağı olmaz” diye… Bunu şöyle de yorumlayabiliriz: Adamın derdi namaz kılmak değilse e MEDYAGUNDEM.COM- Ne güzel demiş büyükler; “Namazda gözü olmayanın ezanda kulağı olmaz” diye… Bunu şöyle de yorumlayabiliriz: Adamın derdi namaz kılmak değilse e Rating:
MEDYAGÜNDEM: ANASAYFA » GENEL » Derdi üzüm yemek olmayan ZAMAN yazarı!

Derdi üzüm yemek olmayan ZAMAN yazarı!

Derdi üzüm yemek olmayan ZAMAN yazarı!

MEDYAGUNDEM.COM- Ne güzel demiş büyükler; “Namazda gözü olmayanın ezanda kulağı olmaz” diye… Bunu şöyle de yorumlayabiliriz: Adamın derdi namaz kılmak değilse ezan okunsun dursun hiç oralı olmaz…

Ya da “Derdi üzüm yemek değil bağcı dövmek” olan biri demokratikleşme paketi çıkmış, Türkiye’de bugüne kadar yapılmayan devrimler gerçekleştirilmiş, hiiiiiçççç oralı olmaz.

İşte cemaat yazarı. Zaman gazetesi yazarı İbrahim Öztürk Twitter’da “Demokratikleşme paketi bana göre fos çıktı. Toplumun gerisinde. Toplum onları zaten çözmüştü. biz Anayasa isteriz.” diye buyurmuş!

ibrahim-ozturk

Zerre miskal iyi niyet, zerre miskal demokratik hassasiyet, zerre miskal yapıcılık olmayan bir yorum…

İnsan bu yorumu yapmaya utanır… Demokrasi zerre kadar umurlarında olmayan Sözcü gazetesi ile, “dağ fare doğurdu” diyen Tufan Türençgil ile aynı safta olmaktan da insan rahatsızlık duyar…

Bak gurur duy İbrahim Efendi! Paket öylesine “fos” ki, darbeciler, statükonun bekçileri harekete geçip, paketle ilgili Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığını göreve çağırdı. Darbecileri yerinden hoplatan “paket”, senin için “fos” çıktı demek, Allah sana akıl fikir versin… Kimlerle aynı safta durduğuna bak da utan…

İnsanda zerre kadar iyi niyet olsa, böylesi bir adım atıldığı için, en azından böylesi bir niyet gösterildiği için memnun olur, sonra da eleştirisini yapar.

Ah haysiyet, ah onur bazıları için nerelerdesin?

Yorumlar (4)

 • Hicivci

  Bunlara anahtar teslim hükümet veriyoruz diyeceksin ki memnun olalar. Memnun olmamalarının sebebi elindeki kuşların bir kısmı uçmuş olmasıdır. Sömürü düzenini kaybetmeden kim memnun olur ki? Toplum onları çözmüşmüş; ne zaman, hangi toplum, kaç vakte kadar çözmüştü? Ulan Allah’tan korkun! Ne çözüldüyse bu hükümet, bu Başbakan sayesinde çözüldü. Biz uzayda yaşıyoruz herhalde, şu toplumun çözdü dediğin olayı, zamanı bizlere de bir anlatsan da dinlesek, diyorum. Buna benzer Müslüman’ım diye geçinenlerin limanı yalan, imanı yalakalık olmuş işte!

  Cevapla
 • necip ce

  cıamaatin başı da dibi de alışmış çevik birin postalını yalamaya, e alışamadılar tabi…

  Cevapla
 • AHMET

  Fos çıktı foosssssssssss.

  Cevapla
  • Hicivci

   İstismar araçlarını kaybedenlerin sesi, fosseptik çukurunun sesiyle ahenk içerisinde olması tesadüf mü?

   Cevapla

Yorumunuz

MEDYAGÜNDEM 2010-2015

Scroll to top