Anasayfa / GENEL / Davutoğlu’ndan Gülen örgütüne tokat gibi sözler
davutoglu

Davutoğlu’ndan Gülen örgütüne tokat gibi sözler

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, seçim sonuçlarının ortaya çıkardığı haritayı değerlendirdi, “Cemaat’in o müthiş oy gücü yokmuş” dedi.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, NATO Dışişleri Bakanlığı toplantısı için çıktığı Brüksel yolculuğunda, Hürriyet yazarı İsmet Berkan’a konuştu.

“DAHA İLK RAUNT BİTTİ”

Berkan’ın ‘Dış politikadan bahsetmedi, sadece seçim ve sonuçlarını değerlendirdi’ dediği yazısından, Davutoğlu’nun ağzından aktardığı dikkat çeken bölümler; “Seçimi manipüle etmeye, seçimi çalmaya kalkışan güçler bunu üç rauntluk bir maç olarak görüyor. Daha ilk raunt bitti. Tayyip Erdoğan’ı ve AK Parti’yi tasfiye edebilir miyiz, bunu yapamıyorsak onu dönüştürebilir miyiz? Dertleri bu.

“BİR AN İÇİN AK PARTİ’NİN OLMADIĞINI DÜŞÜNÜN”

Bu amacı sadece paralel yapı da gütmüyor, başka pekçok uluslararası aktör de benzer hedef peşinde. Halk bunu da anlıyor. Meselenin sadece yolsuzluk olmadığının farkında. Sadece yolsuzluksa eğer bu TIR’lar neden durduruldu, ilgisiz konuşmalar neden servis edildi, Dışişleri Bakanlığı neden dinlenip servis edildi, bunu soruyor insanlar… Seçim sonunda ortaya çıkan haritalara bakın. AK Parti Türkiye’nin her yerinde. O sahillerde de AK Parti yükselişte, CHP düşüşte. Güneydoğu’da BDP var, Anadolu’nun bazı yerlerinde de MHP rekabete çalışıyor. Ama AK Parti her yerde. Bir an AK Parti’nin olmadığını varsayın, geriye sadece etno-kültürel-sekteryan partiler kalır. Çünkü AK Parti’nin karşısındaki partilerin kimliği bu.

“CEMAAT’İN O MÜTHİŞ OY GÜCÜ YOKMUŞ”

O yüzden söylüyorum. AK Parti toplumu polarize etmiyor. Bize bu eleştiri yöneltiliyor ama aslında biz toplumu esnetiyoruz. Esas AK Parti olmasa polarizasyon artar. AK parti olmasa Kürtler kime oy verecek, Kürt partisine. Orta Anadolu kime verecek? Batı kime verecek? Siyasetteki bölünme tabana inecek. AK Parti, Türkiye’nin siyasi istikrarının garantisi… Şimdi CHP’deki artışa bakalım. 1.5-2 puanlık bu fark paralel yapıdan mı geliyor? İki ihtimal var: Ya Cemaatin o sözü edilen müthiş oy gücü yoktu ya da tepeden emir geldiği halde cemaat mensupları emri dinlemedi AK Parti’ye verdi oyunu…”

MEDYAGUNDEM

soner-enis

FETÖ’nün Hürriyet ve CHP imamı!

Soner Yalçın Sözcü gazetesinde “Cemaat’in CHP imamı” başlıklı yazısıyla CHP milletvekili Enis Berberoğlu’nun FETÖ bağlantısını …

gurcan-balik

FETÖ’cü kilit isim gözaltında

Ahmet Davutoğlu’nun Fetullah Gülen’i ziyaret ettiğini Abdullah Gül’den saklayan Gürcan Balık’ın gözaltına alındığı bildirildi. Ankara’daki …

feto-robot

Nasıl robotlaşıyorlar?

15 Temmuz darbe girişimi, meselenin psikolojik boyutuyla ilgili bir çok soruyu da beraberinde getirdi: Gülen …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir