Anasayfa / GENEL / Cumhuriyet’i FETÖ taşeronu yapan oyu atan Balbay’ı FETÖ yedi!
balbay1

Cumhuriyet’i FETÖ taşeronu yapan oyu atan Balbay’ı FETÖ yedi!

Fetullahçı Terör Örgütü’nün kumpası nedeniyle tam 5 yıl cezaevinde kalan CHP İzmir Milletvekili ve Cumhuriyet yazarı Mustafa Balbay’a, Gülen örgütünden bir darbe daha geldi. FETÖ tarafından finanse edilen ve Zaman’dan daha ateşli şekilde FETÖ savunuculuğunu yapan Cumhuriyet’te Paralel örgütü eleştiren tek isim olan Mustafa Balbay tasfiye edildi. Balbay’ın Cumhuriyet gazetesini FETÖ taşeronu yapan tek oyu atan isim de olduğu ortaya çıktı.


Fetullahçı Terör Örgütü’nün kumpası nedeniyle tam 5 yıl cezaevinde kalan CHP İzmir Milletvekili ve Cumhuriyet yazarı Mustafa Balbay’a, Gülen örgütünden bir darbe daha geldi. FETÖ tarafından finanse edilen ve Zaman’dan daha ateşli şekilde FETÖ savunuculuğunu yapan Cumhuriyet’te Paralel örgütü eleştiren tek isim olan Mustafa Balbay tasfiye edildi.

BALBAY “VAKIF BENİ TASFİYE ETTİ”

Mustafa Balbay ve İbrahim Yıldız, Cumhuriyet gazetesinin sahibi konumundaki Cumhuriyet Vakfı’nın yönetim kurulundan çıkarıldı. Mustafa Balbay, kararla ilgili olarak “7 Ekim Çarşamba günü Vakıf toplantısına katıldım. Ve İstanbul’daki arkadaşların oylarıyla tasfiye edildiğimi gördüm” diye konuştu.

TARAF İTİBARSIZLAŞTI YERİNİ CUMHURİYET ALDI

Fetullahçı Terör Örgütü 2009 yılından itibaren medyada, emniyette, yargıda ve TSK’da büyük bir operasyon başlatmış ve bu kumpasta tetikçi olarak Taraf Gazetesi’ni kullanmıştı. Bu süreçte Taraf Gazetesi’nin yıpranması ve inandırıcılığını kaybetmesi üzerine Taraf’tan desteğini büyük ölçüde çeken FETÖ, Can Dündar’ın Genel Yayın Yönetmeni olması ile birlikte Cumhuriyet Gazetesi’ni finanse etmeye başladı. Başta MİT tırlarının durdurulması olmak üzere birçok ihanet belgesini Cumhuriyet’e servis eden FETÖ, bunun karşılığında Can Dündar’dan Gülen örgütüne tam destek aldı.

BALBAY FETÖ’YÜ ELEŞTİREN TEK CUMHURİYET YAZARIYDI

FETÖ ile Cumhuriyet Gazetesi arasındaki ihanet ittifakına itiraz eden tek Cumhuriyet yazarı Mustafa Baybay’dı. Türkiye’nin son 7 yılına damgasını vuran kumpasların, iftiraların ve operasyonların arkasında hep Gülen Örgütü’nün olduğunu yazan Balbay, dün Can Dündar ve vakıf yetkilileri tarafından tasfiye edildi.

ORAY EĞİN CUMHURİYET’İN NASIL FETÖ TAŞERONU OLDUĞUNU BALBAY TWEETLERİYLE DEŞİFRE ETTİ

Sözcü’de yazan Oray Eğin, Balbay’ın nasıl Cumhuriyet’i FETÖ taşeronu haline getiren tek oyu attığını şöyle anlattı:

oray1

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir