Anasayfa / GENEL / Cumhuriyet ve t24 gibi terör örgütü yayınlarına dokunacak cesur savcılar aranıyor!
cumhuriyet-teror

Cumhuriyet ve t24 gibi terör örgütü yayınlarına dokunacak cesur savcılar aranıyor!

AK Parti Milletvekili Aydın Ünal, Ankara’daki terör saldırısı sonrası Cumhuriyet gazetesi ve T24 sitesinin yayınlarına tepki göstererek savcıları göreve çağırdı.


Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın eski Başdanışmanı ve metin yazarı olan AKP Ankara Milletvekili Aydın Ünal, Ankara’daki terör saldırısı sonrası yaptığı açıklamada “Cumhuriyet gazetesi gibi, T24 gibi gazetecilik yapmayan, terör örgütleri adına faaliyet gösteren bu şer odaklarının, bu terör örgütü yayınlarının mutlaka ve mutlaka dokunulmazlıklarının artık kalkması gerekiyor. Savcılarımıza da hâkimlerimize de buradan suç duyurusunda bulunuyorum” dedi.

m-cum1

Ankara’da 28 kişinin hayatını kaybettiği, 61 kişinin yaralandığı saldırının ardından A Haber’de yayınlanan “Toplumsal Hafıza” programının sunucusu Murat Gener, saldırıyla ilgili yayın yasağı haberini Twitter’da paylaşan Cumhuriyet ve Bağımsız Gazetecilik Platformu Punto 24’ü hedef alan açıklamalar yaptı ve şunları söyledi:

“Biz A Haber ailesi olarak o görüntüleri ekranlara getirmedik, getirmeyeceğiz. Arkamda gördüğünüz yazı olacak. Terörü lanetliyoruz. RTÜK’ün verdiği karar elbette ki uymamız gereken kurallardan bir tanesi ama bu yasak gelmemiş olsaydı da biz yine o görüntüleri getirmeme niyetindeydik zaten. Ama birileri diyorlar ki buyrun burada da yazıyor ‘Ankara’daki saldırıya yayın yasağı getirildi. Yasağı yine tanımıyoruz’ diyor Cumhuriyet gazetesi. Bir başka internet sitesi aynı minvalde yayın yapanlardan biri TBMM’nin çok yakınında, komutanlıkların, bakanlıkların yanı başında saldırı oldu, jet tedbir: Yayın yasağı.”

Daha sonra söz alan Aydın Ünal, şunları söyledi:

“Ankara saldırısı sıradan bir saldırı değil. Türkiye’nin başkentine dolayısıyla kalbimize yapılmış bir saldırıdır.

Sabrımızı taşıran bir saldırı, bunun karşılığı da çok farklı olacaktır diye düşünüyorum. Çok farklı bir tavır izlenecektir diye düşünüyorum. Bilemiyorum belki dokunulmazlıkların kalkması söz konusu olacak.

Onun dışında Cumhuriyet gazetesi gibi, T24 gibi terör örgütleri adına faaliyet gösteren, gazetecilik yapmayan, bakın altını çizerek söylüyorum, gazetecilik yapmayan, terör örgütleri adına faaliyet gösteren bu şer odaklarının, bu terör örgütü yayınlarının mutlaka ve mutlaka dokunulmazlıklarının artık kalkması gerekiyor. Savcılarımıza da hakimlerimize de buradan suç duyurusunda bulunuyorum.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eski Başdanışmanı ve metin yazarı Ünal, Ankara’da Barış Mitingi öncesinde gerçekleşen patlamanın amacının “iç siyaseti dizayn etmek” olduğunu iddia etmişti. Ünal, “Ankara’da akan kana bir vampir edasıyla üşüşen CHP ve HDP yönetimi ile Doğan/Fetullah medyasını da yakından izliyoruz. O kan sizi boğacak” demişti.

MEDYAGUNDEM

akbay1

Terörün “Sözcü”sü!

Pensilvanya’dan gelen talimatla manşet atan Burak Akbay’ın sahibi olduğu Sözcü gazetesi bir skandala daha imza …

hamburg

Beslediği teröristler Almanya’yı yakıyor

Almanya’nın Hamburg kentinde devam eden gösterilerden gelen bir video Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerini akıllara getirdi. Almanya’da …

teror

Terör yanaşmalarına anladıkları dilden!

Terör örgütlerinin sözde adalet yürüyüşüne destek vermesi gerçeğini sulandırmak isteyen Milliyet yazarı Mehmet Tezkan’a anlamlı …

1 Yorum yapıldı

  1. VATAN HAİNİ TÜM MUHALEFET KESİMLERİNE ANLAYACAĞI DİLDEN KONUŞMA VAKTİ HALA GELMEDİ Mİ??
    NEYİ BEKLİYOR BU İKTİDAR

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir