Anasayfa / GENEL / Cumhuriyet ile ABD arasındaki terör bağı
bass-cum

Cumhuriyet ile ABD arasındaki terör bağı

Sabah gazetesinde Fahrettin Altun’un “John Bass de Cumhuriyet’i çok sevdi!” başlıklı yazısı şöyle:


Malumunuz FETÖ’nün bir süredir yeni bir Tarafı var. Adı Cumhuriyet!
Yıllar evvel Taraf gazetesi FETÖ için nasıl bir işlev görüyorsa bugün de Cumhuriyet aynı işlevi görüyor.
Bir zamanların sol Kemalist yayın organı bir süredir FETÖ tarafından ele geçirilmiş vaziyette.
Aslında ele geçirilen sadece sol Kemalistlerin yayın organı da değil.
FETÖ, ne yazık ki sol Kemalistlerin zihnini de, söylemlerini de esir almayı başardı.
Türkiye düşmanları açısından Cumhuriyet gazetesinin belki de en önemli işlevi sol Kemalistleri PKK ve FETÖ sempatizanına ve destekçisine dönüştürmesi oldu.
Bu gazete, Gezi kalkışması sonrasında yeni bir sembolik şiddet alanının oluşturulması için yoğun çaba sarf etti. Can Dündar ve ekibi bu yeni sembolik şiddet alanı içinde Erdoğan düşmanlığını büyütmek için terörü araçsallaştırmaktan geri durmadı.
Cumhuriyet gazetesi bir yandan PKK’nın ve FETÖ’nün yayın organlarında verilen haberleri yeniden dolaşıma sokarken, diğer yandan da o yayın organlarında yayınlandığında dikkat çekecek “operasyon haberleri”ne imza attı.
“MİT TIR’ları” haberi bunlar arasında ilk akla gelen operasyon haberidir.
Cumhuriyet gazetesinin PKK’ya verdiği destek, 15 Temmuz’dan sonra yeni bir formatta varlığını devam ettiriyor.
Sadece PKK’nın Türkiye içinde yaptığı terör saldırıları çeşitli söylemsel taktiklerle meşrulaştırılmıyor. Aynı zamanda PKK’nın Türkiye dışında, Suriye’nin kuzeyindeki imkânlarını yitirmemesi için de çaba sarf ediliyor.
Hatırlayalım, Türkiye’nin Fırat Kalkanı operasyonunu başlattığı gün Cumhuriyet gazetesi bir “özel haber”le çıkmıştı. Gazetenin manşeti son derece çarpıcıydı: Karkamış’ta ÖSO Kampı!
Ve manşetin üstünde “Cerablus Harekâtı için hazırlanıyorlar” ifadesi yer alıyordu.
Kampın yeri, özellikleri, kampta kaç kişi bulunduğu net biçimde bu “özel haber”de karşımıza çıkıyordu.
Haberde YPG’nin geniş bir açıklamasına da yer veriliyor ve Türkiye bir kez daha “IŞİD’i desteklemek”le itham ediliyordu.
Evet, Türkiye’nin o gece saat 4’te bombalamaya başladığı terör örgütünü desteklediği yalanını bir kez daha dolaşıma sokuyordu Cumhuriyet gazetesi.
Şimdi de PKK’nın yönettiği belediyelere kayyum atanması ile ilgili olarak PKK’nın uluslararası kara propaganda trafiğine malzeme devşirmenin derdinde.
ABD Büyükelçisi John Bass de belli ki Cumhuriyet gazetesini pek seviyor, hep okuyor.
Gazete hangi perspektifi öne çıkarsa onunla ilgili pozisyon alıyor. Öyle anlaşılıyor ki Washington’ı da o çerçevede bilgilendiriyor.
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu sağ olsun kendisine hak ettiği cevabı verdi. Başbakan Binali Yıldırım da “herkes kendi işine baksın” diyerek Türkiye’nin özgüvenini sergilemiş, ABD’ye net bir mesaj iletmiş oldu.
Bana öyle geliyor ki John Bass, Türkiye’deki ABD karşıtlığını tırmandırmak için özel gayret sarf ediyor. Geçen yıl da “Zaman’a kayyum atanması” üzerine fevkalade rahatsız olduğunu belirtmişti.
Sayın büyükelçi, Türkiye’deki terör örgütlerine niye bu kadar sempati duyuyorsunuz? Bence çok fazla Cumhuriyet gazetesine maruz kalıyorsunuz.
Yoksa böyle bir stratejik körlük olamaz.
Bunun nesini anlamıyorsunuz? Türkiye terörle mücadele ediyor ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da belirttiği gibi terör örgütlerinin istismar ettiği alanlar birer birer kapatılacak.
Devlet her alanda örgütlenen ve STK’lara, medyaya, kamu kurumlarına sızan bu terör örgütlerinin sadece görünen yüzleriyle sahadaki militanlarıyla savaşılamayacağını gördü. Ülke çıkarı da, kamu yararı da, demokratik siyaset de bunu gerektirir.
Welcome to the real World!

MEDYAGUNDEM

yunan

Krizin altından ABD çıktı

3 Temmuz 2017’de, Türk bandıralı ticaret gemisine Yunan Sahil Güvenlik botundan ateş açılmış, Yunan tarafı …

ypg

ABD’den teröristlere yeni isim

Terör örgütü YPG’ye ‘isim değiştirme’ tavsiyesinde bulunduklarını belirten ABD Özel Kuvvetler Komutanı Orgeneral Thomas, YPG’nin …

feto-abd

ABD kararını verdi; game over Feto!

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ABD Dışişleri Bakanlığının yayınladığı Terörizm 2016 Ülkeler Raporu’nun Türkiye bölümünde ilk …

1 Yorum yapıldı

  1. türkiyedeki alman ve ingiliz elçilikleri terör saldırısı olacağı istihbaratıyla kapatıldı.. istihbaratı senin cıa mı yaptı bass?
    nerede patlattıracaksınız daeşe bombayı yine? devlet sana haddini bildirdikçe daeşe bomba patlattırıyorsunuz ve önceden almanyaya ve ingiltereye haber veriyorsunuz değil mi? bak pislik! istediğiniz kadar bomba patlatın bu ülkeye diz çöktüremeyeceksiniz yine ağzının payını vereceğiz sizin bombalarınız da daeşiniz de pkk da vız gelir tırıs gider biz ölümü içinde öldürmüş insanlarız biz doğuluyuz siz batılılar gibi ölümden it gibi korkanlardan değiliz. korkmayacağız, yılmayacağız ve natodan da çıkacağız incirliği de kapatacağız seni de ülkene postalayacağız elçimizi de geri çağıracağız zaten senin ülkeni zerre sevmezdik tiksinirdik bu ülkede hem sol hem sağ kesimde her zaman anti emperyalist anti abd ci bir damar vardı ama artık abd türkiye halkının tamamı için düşmandır abd düşmanlığı tarihi boyuttadır chp ye yanaşman da boş chp nin satılmış yöneticileri dışında chp seçmeninden kimse ne abd den ne ab den haz etmez chp yönetiminin abd nin köpeği olduğunu farkedenler ak partiye oy vereceklerini söylüyorlar ne yapsanız boş bu ülke tam bağımsızlık yolunda ilerleyecek ölmek var dönmek yok bu yoldan

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir