Anasayfa / GENEL / Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan TÜBİTAK’taki paralel gerçeği
erdogan

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan TÜBİTAK’taki paralel gerçeği

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TÜBİTAK Bilim Ödülleri töreninde yaptığı konuşmada, Paralel Yapı’nın TÜBİTAK’ı ur gibi sardığını söyledi.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TÜBİTAK Bilim Ödülleri töreninde konuşma yaptı.

Konuşmasında “paralel yapı”ya yönelik mesajlar veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, özetle şu ifadeleri kullandı:

“Bilimi devletin ve siyasetin müdahalesinden, yargının müdahalesinden olduğu kadar mahalle baskısından da kurtarıp daha da özgür bir zemine kavuşturmak zorundayız. Üniversite ve bilim dar kalıplara alınmak istendi.

“UR GİBİ GİZLİCE BÜNYEYİ SARDI”

Bir gizli yapı sinsice TÜBİTAK’ın içinde büyüdü, adeta bir ur gibi gizlice bünyeyi sardı, bünyeye hakim oldu ve başka gayelere hizmet etmeye başladı. Bilim üretmesini, bilimi teşvik etmesini beklediğimiz TÜBİTAK, kendi ülkesinin cumhurbaşkanını, başbakanını, genelkurmay başkanını, bakanlarını dinlemek gibi uluslararası istihbarat servislerine hizmet vermek gibi haince bir planın ne yazık ki zemini oldu.

“AHLAKSIZLIK DA VAR”

‘Kriptolu telefon ürettik’ dediler, diyorlar. Bunu devletin üst düzey yöneticilerine veriyorlar ve sonra ellerindeki şifrelerle bu telefonları dinleyip bir yerlere servis ediyorlar. Burada sadece ihanet yok, burada aynı zamanda çok ciddi bir ahlaksızlık da var. Ayrıca burada sadece kendi vatanına ihanet, kendi milletine ahlaksızlık değil bilime ihanet, tüm bilim camiasına yönelik ahlaksızlık da var.

Türkiye, paralel yapıyla olan mücadelesini kazanmıştır, Allah’ın izniyle kazanmaya devam ediyor. Bu bir özgürlük mücadelesiydi ve önümüzde önemli bir engeldi, şimdi bu açığa çıktı. Bu engelin aşılmasıyla siyasetin, ekonominin, dış politika ve toplumsal hayatın yanında eğitimin ve bilimin önü daha da açılmıştır, açılmaya devam edecektir.

“İNCELEMEK YERİNE ALAY EDİYORLAR”

Farabi, Ali Kuşçu dediğimizde kimileri kompleksle karşılıyor. Amerika kıtasıyla ilgili sözlerimle ilgili olarak gençler okumak, incelemek yerine alay ediyorlar. Bize lazım olan Batı karşısında kompleksolmak değil, ecdadımızdan kalan özgüvendir. Kendisi olamayan bir toplum başkası olur.”

MEDYAGUNDEM

erdogan-merkel

Almanya’yı Erdoğan korkusu sardı

G-20 Zirvesi için 7-8 Temmuz’da Almanya’ya gidecek olan Erdoğan’ın Türk halkıyla buluşmak için düzenlenecek etkinlik …

erdogan

Kredi kuruluşları Türkiye’ye kumpas yapıyor

TİM Genel Kurulu’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sanayi üretimindeki tırmanışın devam etmesi büyümenin üretime dayalı olduğunu …

erdogan-onay

Katar’a Türk askerine jet onay

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katar’a Türk askeri üssü kurulmasını içerden maddeyi onayladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir