Anasayfa / GENEL / Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ABD’ye net mesaj; iadeden öte Gülen’i deport edin
erdogan-trt

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ABD’ye net mesaj; iadeden öte Gülen’i deport edin

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fethullah Gülen ile ilgili, “Benim için iadesinden öte, deport edilmesi çok daha isabetli olur” dedi.


TRT Haber özel yayınında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; Nasuhi Güngör’ün modaratörlüğünde Akif Beki, Hilal Kaplan, Saadet Oruç ve Mahmut Övür’ün sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fethullah Gülen ile ilgili, “Benim için iadesinden öte, deport edilmesi çok daha isabetli olur. Deport edilsin ve Amerika, en azından ‘Stratejik ortağım’ veya ‘Model ortağız’ dediği Türkiye’ye karşı görevini yerine getirsin. Şu anda Milli Siyaset Belgesi’ne girmiş olan böyle bir örgütün başı, artık bu noktada Amerika’da tutulmamalıdır. Çünkü Amerika-Türkiye ilişkileri açısından bu önemlidir” dedi.

O İMAMLAR KAÇMAYA BAŞLADI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şu anda ciddi manada Türkiye’den kaçış var. Geçenlerde bir gazetede, imamlar yayınlandı. Bu imamların bir kısmı şu anda Türkiye’yi terk etmiş durumdalar, kaçıyorlar. Madem suçlu değilsiniz niye kaçıyorsunuz Yakayı artık ele veriyorlar” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Sarayı’ndaki ilk canlı yayında Paralel Yapı ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fethullah Gülen’in iadesinden öte, sınırdışı edilmesinin önemli olduğunu söyledi.
MİLLİ GÜVENLİK SİYASET BELGESİNE GÖRE İLLEGAL ÖRGÜT
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın TRT özel yayındaki değerlendirmelerinde paralel yapıyla mücadele öne çıkan başlıklardan oldu. Paralel yapının bir örgüt olduğunun altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, devletin tüm kurumlarıyla mücadelenin süreceğini belirtti. Recep Tayyip Erdoğan, paralel yapının 2015 Milli Güvenlik Siyaset Belgesi’nin içinde legal görünüm altında illegal örgüt olarak kayıt altına alındığını bildirdi. Cumhurbaşkanı, “Burası artık bir örgüttür. MGK’da da gündeme getirdik. Legal görünümdeki illegal örgütler diyerek paralel yapıyı kayda girdik. Devlet tüm kurumlarıyla mücadeleye başladı. Sürdüreceğiz. Yaşadığımız süreci baktığımızda. Sayın Hakan Fidan’a yapılmak istenen operasyona baktığımızda uzantılar var. Burada paralel yapılanmayı görüyoruz” dedi.

MEDYAGUNDEM

erdogan-merkel

Almanya’yı Erdoğan korkusu sardı

G-20 Zirvesi için 7-8 Temmuz’da Almanya’ya gidecek olan Erdoğan’ın Türk halkıyla buluşmak için düzenlenecek etkinlik …

erdogan

Kredi kuruluşları Türkiye’ye kumpas yapıyor

TİM Genel Kurulu’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sanayi üretimindeki tırmanışın devam etmesi büyümenin üretime dayalı olduğunu …

erdogan-onay

Katar’a Türk askerine jet onay

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katar’a Türk askeri üssü kurulmasını içerden maddeyi onayladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir