Anasayfa / GENEL / Cumhurbaşkanı Erdoğan: Siz kimin bağından kimi kovuyorsunuz
erdogan-tika

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Siz kimin bağından kimi kovuyorsunuz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’da TİKA toplu açılış törenine katıldı. Törende yaptığı konuşmasında Rumeli Hisarı’nda “Cami istemiyoruz” diyen tiyatroculara yanıt veren Erdoğan, şunları söyledi: “Siz kimin bağından kimi kovuyorsunuz. Orası zaten ibadet mekanı. Bir süredir amacına aykırı kullanılıyormuş. Paralel yapının gazetesi bu törenin haberine tam sayfa yer vererek onlara arka çıkıyor, Fatih’in mirasından haber olanlarla şer örgütü oluşturuyor.” 


Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

“BUNLAR KÖKSÜZ, CİBİLLİYETİ BOZUK”

Hayalleri 81 vilayetimize dahi ulaşamayanların aksine, biz 3 kıta, 7 iklimi kucaklayan bir anlayışla tüm kardeşlerimizin onurunu korumanın, geleceğine ışık tutmanın mücadelesini veriyoruz. Biz de kuru slogan, istismar olmadı. Biz yaşadık ve yaşatmaya gayret ettik.

– 2. Dünya Savaşı’ndan sonra, Boraltan Köprüsü’nde düşmana teslim edilen Azerbaycanlı kardeşlerimizin sızısı, hala yüreklerimizde. Bugün Suriye’den, Irak’tan gelen misafirlerimizi zorla geri göndermekten söz edenler, Milli Şefleri’nin izinden gitmek istiyor olabilir ama bizim necip milletimiz böyle utancın bir daha yaşanmasına asla izin vermez.

– Bazı köşe yazarlarını görüyoruz ecdat dediğiniz zaman bozuluyorlar çünkü bunlar köksüz cibilliyeti bozuk.

– İstanbul’da Boğazkesen Hisarı yani bugün ki Rumeli Hisarı ecdadımız buraya güzel bir mecit inşa etmiş Büyükşehir Belediye Başkanı iken bunu yapmak istedik ama yargı ile boğuşma sonucu yapamadık. Geriye sadece minare kaldı. Allahtan minarsi kaldı yoksa burası cami değil diyecekler. Sonra tiyatro ve konser alanı olarak kullanılıyordu. Sonunda aslına uygun haline getirilmeye başlandı. İnşaat şuan sürüyor inşallah bayrama yetişecek. Yapanlardan Allah razı olsun.

“SANATÇI OLDUĞUNU İDDİA EDEN BU KİMSE…”

– Bakıyoruz bir ödül töreninde sanatçı olduğu iddiasında bulunan kimse biz buraya bunu yaptırtmayız diyor siz kimin bağından kimi kovuyorsunuz ya. Paralel yapı gazetesi de tam sayfa haberle buna destek veriyor. Bu iki kesim Gezi olayları sırasındaki gizli işbirliklerini artık alenen gösteriyorlar. Hale bak geçmişine sahip çıkmayanın geleceği olamaz.

defne-cami

MEDYAGUNDEM

erdogan-merkel

Almanya’yı Erdoğan korkusu sardı

G-20 Zirvesi için 7-8 Temmuz’da Almanya’ya gidecek olan Erdoğan’ın Türk halkıyla buluşmak için düzenlenecek etkinlik …

erdogan

Kredi kuruluşları Türkiye’ye kumpas yapıyor

TİM Genel Kurulu’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sanayi üretimindeki tırmanışın devam etmesi büyümenin üretime dayalı olduğunu …

erdogan-onay

Katar’a Türk askerine jet onay

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katar’a Türk askeri üssü kurulmasını içerden maddeyi onayladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip …

2 Yorumlar

  1. kendini bilmez saygısız, yaşadığın ülke müslüman bir ülke, bu gerçeği hala hazmedemediysen seç beğen istediğin yere defol tutan yok seni.

  2. Chp Devletinin 90 yılda Dinsizleştirdiği %40ın içinde biri de bu şarlatan

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir