Anasayfa / GENEL / Cumhurbaşkanı Erdoğan: Obama’ya sesleniyorum, neredesin Başkan?
erdogan-meksika

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Obama’ya sesleniyorum, neredesin Başkan?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD’de öldürülen 3 genç için ABD Başkanı Obama’ya seslendi.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Latin Amerika gezisinin son durağı Meksika’da, Meksika Cumhurbaşkanı Enrique Pena Nieto ile yaptığı görüşme sonrası ortak basın toplantısı düzenledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD’de 3 Müslüman gencin öldürülmesine ilişkin “Başkan Obama’nın, Sayın Kerry’nin, Biden’ın şu ana kadar hiç bir açıklama yapmamış olması çok manidar” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD’de üç Müslüman gencin öldürülmesine ilişkin “Ben Sayın Obama’ya sesleniyorum, ‘Neredesin Başkan’ diyorum. Dışişleri Bakanına, Biden’e sesleniyorum ‘Neredesiniz’ diyorum. Biz siyasiler, ülkemizde işlenen cinayetlerden sorumluyuz. Tavrımızı ortaya koymak zorundayız. Çünkü halk size oylarını verirken ‘Benim can güvenliğimi, mal güvenliğimi sağlayacaksın’ diye veriyor. Eğer siz, bu tür bir olay karşısında sessiz kalırsanız, dünya da size her zaman sessiz kalacaktır ve diyorum ki; unutmayın, dünya 5’ten büyüktür. Ölenlere rahmet diliyorum, öldüreni de lanetliyorum dedi.

 

MEDYAGUNDEM

yunan

Krizin altından ABD çıktı

3 Temmuz 2017’de, Türk bandıralı ticaret gemisine Yunan Sahil Güvenlik botundan ateş açılmış, Yunan tarafı …

ypg

ABD’den teröristlere yeni isim

Terör örgütü YPG’ye ‘isim değiştirme’ tavsiyesinde bulunduklarını belirten ABD Özel Kuvvetler Komutanı Orgeneral Thomas, YPG’nin …

feto-abd

ABD kararını verdi; game over Feto!

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ABD Dışişleri Bakanlığının yayınladığı Terörizm 2016 Ülkeler Raporu’nun Türkiye bölümünde ilk …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir