Anasayfa / GENEL / Cümbür cemaat aile Fetoğrafı!
fetograf

Cümbür cemaat aile Fetoğrafı!

Koza İpek Holding’e kayyum atandı. İlk sahip çıkan Doğan Medya oldu. Protestolarda ise CHP, HDP ve MHP el ele tutuştu. Kaos ittifakı seçimler öncesi Pensilvanya şemsiyesi altında koalisyon pozu verdi.


Pensilvanya merkezli Gülen Cemaati’nin devlet içinde kurduğu yapı 17-25 Aralık operasyonlarıyla ortaya çıktı. Yapının emniyet ve yargı ayağının geçmişte üstlendiği Ergenekon, Şike gibi tüm davalar düşerken bu kumpasları kuranlar ya hapse girdi ye da yurt dışına kaçtı. Diğer taraftan Gülen’in bir tebessümüne tüm servetini feda edeceğini söyleyen Akın İpek’in sahibi olduğu Koza İpek Holding’in paralel devlet yapılanmasını lehine kullanıp birçok yasa dışı ekonomik faaliyette bulunduğu ortaya çıktı. Akın İpek yurt dışına kaçarken önceki gün Koza İpek Holding ve bünyesindeki 22 şirkete geçici yönetim (kayyum) atandı.

DOĞAN’DAN ALGI OPERASYONU
Gülen Örgütü’ne vurulan bu ağır darbenin sancısı ise ilk olarak Aydın Doğan’ın medyasını sardı. Yasadışı mali hareketler üzerine alınan kararı ‘Özgür basına darbe’ diye duyuran Doğan’ın yayın organlarına dün yenileri de eklendi. Koza İpek’e bağlı Bugün gazetesi ve Kanaltürk önünde toplanan protestocular arasında gazeteci Can Dündar, Hasan Cemal, Nazlı Ilıcak, MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, CHP Milletvekilleri Mahmut Tanal, Barış Yarkardaş, Eren Erdem, Levent Gök, HDP milletvekili Garo Paylan ve BBP’den Remzi Çayır ile Haşim Yanar vardı. HDP, MHP, SP ve CHP’den pek çok isim bu kararı kınayan açıklamalar yaptı. Özellikle gazetesinin duayeni İlhan Selçuk başta olmak üzere birçok arkadaşı ve gazeteci dostu cemaat yargısı tarafından tutuklanan Cumhuriyet gazetesi genel yayın yönetmeni Can Dündar’ın bu protestoya katılması dikkat çekti. Aynı şekilde kendi vekilleri Tuncay Özkan, Mustafa Balbay cemaat yargısı tarafından hapse atılmasına rağmen CHP’nin de protestoda yer alması gözlerden kaçmadı. Son üç yıldır Türkiye’de kaos ortamı oluşturmaya çalışan ve üst aklın taşeronluğunu yapan kirli ittifak bu kez seçime 5 gün kala Gülen Örgütü’nün bayrağı altında koalisyonunu ilan etti.

YOLU KAPATTILAR
Koza İpek Holding’in İstanbul’daki merkezinde “Kayyumun şirkete geleceğine” yönelik haberin yayılması üzerine kalabalık kol kola girerek şirket binasının girişini kapattı. Bu sırada yolun bir bölümünün de ulaşıma kapanması üzerine polis megafonla grubu uyardı. Polisin uyarılarına rağmen dağılmayan gruba biber gazıyla müdahale edilince yol yeniden ulaşıma açıldı.

ABD: KAYGILIYIZ
Koza İpek Holding’e kayyum atanması kararı üzerine ABD Ankara Büyükelçiliği’nin resmi Twitter hesabından bir açıklama yapıldı. Açıklamada, “ABD, evrensel birer hak olan basın ve ifade özgürlüğünün demokratik toplumlar için vazgeçilmezliğine inanmaktadır. Vatandaşların erişebildiği bakış açılarının çeşitliliğinin azalması kaygı verici” denildi.

(TAKVİM)

MEDYAGUNDEM

can1

Teröristten talimat almışlar

MİT TIR’ları kumpası firarisi Can Dündar ile Ahmet Şık’ın Suriye’nin kuzeyinde Türkiye’ye yönelik eylemler yapan …

can-huf1

Vatan haini it, Türkiye’ye baskı yapın diye yalvarıyor!

Hakkında yürütülen soruşturmalar nedeniyle Türkiye’den kaçan Can Dündar, ülkesinin zor duruma girmesi için elinden geleni …

eren6

Ve CHP’deki FETÖ’cünün “solcu maskesi” düşer!

Her ne tuhaf ki, Fetullahçı terör örgütünün çıkarları neyi gerektiriyorsa orada yer alan, FETÖ’nün hesabına …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir