Anasayfa / GENEL / CPJ’nin ‘karanlık günler’ palavrası
cpj-ocaktan1

CPJ’nin ‘karanlık günler’ palavrası

MEDYAGÜNDEM- Star Gazetesi’nde Mehmet Ocaktan da bugün CPJ adlı kuruluşun hazırladığı Türkiye’deki basın özgürlüğüne dair raporu yerin dibine soktu.

“CPJ’nin ‘karanlık günler’ palavrası” diyen Ocaktan,  “Bu nasıl karanlık bir dönemse, uydurdukları yalanları bile Türk medyasında özgürce tartışabiliyorlar, Türkiye’yi yerden yere vurabiliyorlar.” yorumunu yaptı.

“Bir kere bu rapor, çelişkiler, tutarsızlıklar ve ideolojik körlüklerle maluldür.” diyen Ocaktan, şu satırlara imza attı:

“CPJ’nin, gözlerimizin içine baka baka nasıl palavradan işler yaptığını anlamak için, isterseniz raporunda gazetecilikten dolayı cezaevinde olduklarını iddia ettiği isimlerin bazılarına daha yakından bakalım. Mesela, raporun birinci sırasında yer alan Hatice Duman, adli kayıtlara göre, Kadıköy Marina’ya patlayıcı madde koymak, Akbank Topçular şubesindeki silahlı soyguna karışmaktan cezaevinde bulunuyor.

CPJ’nin bir başka gazetecisi Mustafa Gök, yine adli kayıtlara göre, Akbank Eyüp Şubesi’nin soygunu, Kartal Tekel deposunun bombalanması, polis memuru Bülent Uzun ve bir bekçinin öldürülmesi, dört polis memuru ile silahlı çatışma, yaralama ve öldürme eylemleri, Ataköy’de bir helikopterin bombalanması, ve Alibeyköy polis karakolunun bombalanması eylemlerinden cezaevinde bulunuyor.”

Ocaktan’ın yazısına BURADAN devam edebilirsiniz.

medyagundem.com

MEDYAGUNDEM

cpj

Gazetecileri değil teröristleri koruma komitesi!

Gazetecileri Koruma Komitesi’nin (CPJ),Türkiye’de 2016 yılında 81 gazetecinin cezaevinde bulunduğunu iddia etti. CPJ raporunda gazeteci …

MOCAKTAN5

Fetocu teröristleri bayram ettiren yazı!

Fetocu terör örgütü medyası ve Oda TV, Erdoğan karşıtı yine bir fitne malzemesi  buldu. Bu …

erdogan2

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan gazetecilerle sürpriz toplantı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bazı gazete ve televizyonların genel yayın yönetmenlerine Türkiye’nin temel politikalarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir