Anasayfa / GENEL / Çözümden yana tavır koyan ZAMAN yazarına fitneci saldırısı!
gulerce-uslu

Çözümden yana tavır koyan ZAMAN yazarına fitneci saldırısı!

MEDYAGUNDEM.COM- Zaman gazetesinde bugünlerde okumaya alışık olmadığımız,tam anlaımıyla ezber bozan bir yazı kaleme aldı Hüseyin Gülerce.

Zaman’ın yayın müdürü Ekrem Dumanlı’nın bile çözüm sürecine yönelik “karamsarlık pompalayıp”, felaket tellallığı yaptığı göz önüne alındığında, Gülerce’nin umut dolu yazısı önemliydi.

Ve Gülerce her satırıyla fitnecilere uyarıda bulunuyor, ayar veriyordu.

Gülerce, “Kürt meselesinin, Türkiye’nin demokratikleşmesi zemininde sulh yoluyla çözümü için başlatılan süreç için umutsuzluk aşılanması doğru değil.” diyor, “Hele ‘biz demedik mi, görürsünüz bu hamle fiyasko ile sonuçlanacak’ türünden felaket tellallığı, bazılarında gizli bir sevinç emaresi gibi göze batıyor.” ifadesiyle de adrese teslim mesaj gönderiyordu.

Mesaj yerine ulaşmıştı ki, adı son dönemde fitneci ve “çözüm sürecini sabote etmeye çalışan adama” çıkan Emre Uslu, Gülerce’ye Twitter’da saldırdı.

Uslu çözüm süreci için umut aşılayan ve kanın durması için barış mesajı veren Gülerce’ye hemen “belaltı vuruş” yaptı. Uslu, “Hüseyin Gülerce’nin içine Yiğit Bulut kaçtığını düşünüyorum son zamanlarda. Üstelik her yazısı bu kanaatimi daha da pekiştiriyor… Seçimlerde belediye başkanı ve MV adayları hakkında tahminler yapmak ne kadar kolaylaştı. Köşe yazısına bile gerek yok Twit oku yeter . Tepkilere bakılırssa bunu da başardım: Hüseyin Gülerce’nin yazdıklarına taş attım hem cemaati hem AKP’yi birden kızdırdım Hem de şu günlerde.” diye yazdı.

uslu-gulerce

uslu-gulerce1

uslu-gulerce2

İşte Uslu gibi çözüm düşmanını çatlatan yazıdan satırbaşları:

(…)

Tamam, muhalefet, çözüm sürecine, baştan beri, AK Parti’nin tökezlemesi için bir fırsat olarak bakıyor. İnisiyatifin PKK’da olduğu, hükümetin Öcalan’ın peşine takıldığı suçlaması her fırsatta dillendiriliyor. Aslında Türkiye için hayati bir meselenin iç politika malzemesi yapılması kabul edilebilir bir anlayış değil. Çözüm sürecinde moraller bozulmamalıdır. Daha en başta söylenen iki şey vardı.

Birincisi, çözüm sürecinin başarılı olmasını istemeyen içte-dışta güç odakları var. Kürt meselesinin kuvvet yoluyla değil, demokratikleşmeyi esas alan çözüm süreciyle halli, vesayet rejimine vurulacak en ağır darbedir. Çünkü ellerinde, AK Parti’nin önünü keserek statükoyu geri getirmek için sadece PKK terörü var. Şiddet ve terörden başka vesayet ağalarının malzemesi kalmadı. Gezi Parkı olaylarının devam ettirilme gayretleri, sadece bunu anlatır. Gezi dalgasından daha şiddetli bir PKK terör dalgasının eklenmesi, bugün onların tek hedefidir. Yine bizi çekemeyen, rakip gören, güçlenmemizden tedirgin olan komşularımız ve kendi eksenlerinde bir Türkiye arzulayan küresel güç odakları da, PKK terörünü kullanıyorlar. İsrail’den İran’a, Almanya’dan ABD’ye bizimle uğraşan çok devlet var…

İkincisi tek bir PKK olmadığı için muhatabınız değil, muhataplarınız var. Dolayısıyla çözüm süreci provokasyonlara, tuzaklara açık bir süreç. KCK- PKK-BDP çizgisinin güven vermeyen çıkışları, bir sürü atraksiyonu oluyor. Bundan sonra da olacak. Yok, Kürdistan toplantıları, yok çekilmeyi pazarlık konusu yapma… Bunlara şimdi bir de Kuzey Suriye’de yeni bir Kürt bölgesi inşası çabaları eklendi. Bir açıdan bakarsanız yandı gülüm keten helva… Ama en başta söylenen ve hükümetin de elden bırakmadığı/bırakamayacağı gibi bu süreç sabır istiyor, dayanma istiyor, temkin, tedbir, ihtiyat, teenni ile hareket istiyor. Öyle zamanlar gelecek ki, “kan kustuğumuz halde kızılcık şerbeti içtik diyeceğiz” ikazını unuttuk mu? İşte o zamanlardan birinin içinden geçiyoruz.

Güneydoğu’da, Doğu’da yaşayan vatandaşlarımız bu sürece yüzde 90 oranında destek veriyorlar. 7 aydır şehit cenazesi gelmiyor, sınırlarda askerliğin huzur içinde geçmesi ne demektir, onu yaşayanlar bilir. Dağlara çıkartılan Kürt gençleri ölmüyor. 7 aydır anaların gözünden yaş akmıyor.  Hükümeti eleştirelim, iyi niyetlerle “aman dikkat” diyelim. Ama suçlama ve üslup kaymasının kimseye faydası olmaz.

(…)

GÜLERCE’NİN YAZISI İÇİN TIKLAYIN

MEDYAGUNDEM

burakakbay

Sözcü’yü FETÖ kurdurmuş olabilir

Gazeteci Hüseyin Gülerce Sözcü gazetesinin bazı mensuplarına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında ifade verdi. İstanbul Cumhuriyet …

teror

CHP bu alçak teröristlerle yürüyor!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun sözde adalet yürüyüşü adı altında planladıkları kirli tezgah gün geçtikçe …

feto3

FETÖ’nün tabanı da tavanı kadar hain!

Uzun süre Fethullah Gülen’in yakın çevresinde bulunan ancak 17-25 Aralık kumpası sürecinde örgüt ile bağlarını …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir