Anasayfa / ANALİZ / Ciner büyük hatasından nasıl döndü?
ht-sertac

Ciner büyük hatasından nasıl döndü?

MEDYAGÜNDEM- Tam 7 ay önce Habertürk’te yaşanan bir operasyonla haberturk.com Fatih Altaylı’ya bağlanmış, gazetenin bir “birimi” haline getirilmişti. İşte o günlerde Habertürk markasının Ufuk Güldemir dönemindeki yaratıcılarından biri olan halen Kanal 24 Görsel Koordinatörü Sertaç Gegin, yaşanan operasyonu “Habertürk beynine kurşun sıktı” diyerek MEDYAGÜNDEM için yorumlamıştı.

ht-sertac1

7 ay sonra Gegin’in ne kadar haklı olduğu ortaya çıktı. Altaylı döneminde haberturk.com’da kötü bir yöneticilik yapılmış ve de habercilik hit almak uğruna inanılmaz seviyesizleşmişti. Ucuz seks ve 3. sayfa haberleriyle haberturk.com büyük bir kalite kaybı yaşamıştı.

Hatta öyle ki, sosyal medyada Habertürk aleyhine açılan kampanyaların biri bitti biri başladı.

Anlaşılan Turgay Ciner, Altaylı yönetimindeki Habertürk internet sitesini kurtarmaya karar verdi, 7 ay önce alınan, gazete ile internetin yeniden yapılanması kararından geri adım atıldı.

Fatih Altaylı’nın internet’in gazeteyle entegre çalışması için aldırdığı karar gereği gazeteye bağlanan Haberturk.com, Turgay Ciner’in emriyle Fatih Altaylı’dan alındı.

Son günlerde manşetleriyle tartışma yaratan Haberturk.com’nin başına yine Gulin Yıldırımkaya getirilerek Altaylı’dan bağımsız çalışacağı bildirildi.

Operasyonun tamamen patronaj kararıyla yürütüldüğü bildirildi.

Bu kararla birlikte gazetenin gündem ve politika bölümlerinin de yer aldığı 7.katta görev yapan editörler yeniden 6.kata taşındılar.

medyagundem.com

MEDYAGUNDEM

ht3

Habertürk’ün ByLock haberi uydurma çıktı

Emniyet Genel Müdürlüğünce, “215 bin kişilik ByLock listesinin Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına iletildiği”ne dair haberin, genel …

ht

O, Habertürk’e gelince, kanal birden FETÖ kanalına döndü

FETÖ’nün medya yapılanmasına yönelik, aralarında “fuatavni” hesabının kurucusu olduğu tespit edilen Said Sefa, Atilla Taş …

ciner

Ciner medyasında ByLock operasyonu

Fetullahçı terör örgütünün gizli haberleşme sistemi ByLock’a yönelik operasyonda sıra medyadaki uzantılarına geldi. Yapılan son …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir