Anasayfa / GENEL / Cihan Haber Ajansı Atalay’ın sözlerini çarpıttı!
atalay-cihan

Cihan Haber Ajansı Atalay’ın sözlerini çarpıttı!

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay Cihan Haber Ajansı’nın dün geçtiği haberle ilgili açıklama yaptı. Atalay sözlerinin bilinçli olarak çarpıtıldığını ve açıklamasında Yahudi lobisiyle ilgili bir ithamın bulunmadığını söyledi.

Cihan Haber Ajansı dün Beşir Atalay’ın Türkiye’de son dönemde yaşanan gelişmelerle ilgili yaptığı açıklamayı abonelerine şu ifadelerle duyurmuştu:

“Türkiye’de yaşanan iç karışıklıklar ile ilgili açıklama yapan Atalay, dış güçlerin ve Yahudi diasporasının bu karışıklıkları tetiklediğini ve bu konuda etkin bir şekilde çalıştığını, Gezi olaylarında dünya basınının bunu iyi yönlendirdiğini bildirdi. Büyük Türkiye’nin önüne geçmek isteyenlerin başarılı olamayacağını belirten Atalay, milletin artık eski millet olmadığını ve her şeyden haberi olduğunu kaydetti.”

SÖZLERİMİ ÇARPITTILAR, ÜZGÜNÜM

Beşir Atalay, haber üzerine bugün bir açıklama yaptı.

Atalay, “Gezi Parkı olaylarının arkasında Yahudi diasporası” olduğuna dair bir cümlesinin bulunmadığını belirterek, kendisine yöneltilen eleştirilere şu yanıtı verdi:

“Maalesef bir haber ajansı, Başbakan Yardımcımızın açıklamalarını kendisi yorumlayarak ve çarpıtarak bu şekle getirmiş ve servis etmiştir. Konuşma kaydına ve diğer haber ajanslarının metinlerine bakılırsa bu görülecektir. Değerlendirmede sadece uluslararası medyanın Gezi Parkı olaylarını çabuk satın alması ve maksadı aşan uzun yayınlar yapması üzerinde durulmuştur. Konuşmada ne Türkiye’deki Musevi vatandaşlarımız ne de diğer ülkelerdeki Musevilere dönük bir işaret, ifade ve kasıt söz konusu değildir.”

MEDYAGUNDEM

cihan3

Her seçimde algı operasyonlarıyla şaibe oluşturan FETÖ’nün ajansına da kayyum!

Cihan Haber Ajansı’na saat 19:00 itibariyle kayyum ataması gerçekleşti. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, Cihan Haber Ajansı …

cihan1

FETÖ’nün terör ajansı artık seçimlerde provokasyon yapamayacak!

Zaman gazetesi ile birlikte kayyum atanan Feza Gazetecilik Grubu’na ait Cihan Haber Ajansı’nın internet sitesi …

kopru1

FETÖ medyasının üçüncü köprü yalanı

3. Köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi’nde “işçilerin ücretlerini alamadığı için iş yavaşlatma eylemi yaptığı” …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir