Anasayfa / GENEL / CHP’nin uğurlarına açlık grevi yaptığı teröristler
dhkpc

CHP’nin uğurlarına açlık grevi yaptığı teröristler

Kılıçdaroğlu’nun bizzat Başbakan Yıldırım’dan ricacı olduğu ‘açlık grevi’ eylemcilerinin, terör örgütü DHKP-C ile bağlantıları ortaya çıktı.

KHK ile meslekten ihraç edilen ve Ankara Yüksel Caddesi’nde açlık grevi başlatan akademisyen Nuriye Gülmen ile öğretmenler Semih Özakça ve Acun Karadağ’ın, kanlı terör örgütü DHKP-C ile ilişkileri olduğu ortaya çıktı. Emniyet kaynaklarından edinilen bilgiye göre Nuriye Gülmen 2012 yılında, Acun Karadağ ise 2013 yılında, örgüt adına faaliyette bulunmak” suçundan cezaevine gönderilmişler. Semih Özakça da, kanlı örgütün  yasa dışı eylemlere katıldığı için  gözaltına alındığı kayıtlara geçmiş.

dhkpc2 dhkpc3 dhkpc4

Polis militanları deşifre etti  

Polis ekipleri “Mağduriyet” söylemi ve “demokratik hak arayışı” ambalajı ile sunulan açlık grevi eyleminin terör örgütü  DHKP-C ile bağlantılı olduğunu fotoğraflar deşifre etti. Eylemcilere destek verenlerden Eda Kaya ve Vedat Doğan, örgütle bağlantılı olduğu gerekçesiyle  tutuklanıp cezaevine gönderildi. Gözaltına alınan isimlerden İlhan Kaya ve Mehmet Yılmaz’ın da, 2012 ve 2010 yıllarında “DHKP-C üyeliği” suçundan tutuklandıkları ve cezaevinde yattıkları ortaya çıktı.  Örgütün yayın organı Yürüyüş Dergisi de eyleme destek vererek yönlendirmede bulunmuş.

Kılıçdaroğlu Başbakan ile görüşmüştü 

Kılıçdaroğlu açlık grevi başlatan akademisyen Nuriye Gülmen ile öğretmenler Semih Özakça ve Acun Karadağ’ın durumunu, bizzat Başbakan Yıldırım ile konuşmuş, partisinin MYK toplantısında  görüşmesini şöyle anlatmıştı: “Sayın Başbakanile yaptığım görüşmede, bu genç insanların açlık grevinde olduklarını hatırlattım ve iyi bir araştırma yapılmalı, mesleklerine dönmeliler. Sizden ricam bu gençler tekrar araştırılsın’ dedim. Sayın Yıldırım da, ‘ilgileneceğiz’ yanıtı verdi…”

-AKŞAM-

MEDYAGUNDEM

izmir

CHP’nin inadı İzmir’i felç etti

Büyükşehir Belediyesi, ‘Bunlar uzun yol gemisi’ uyarılarını hiçe sayıp körfez için 15 gemi aldı. Büyük …

chp9

Bu bir dramdır; CHP’nin milyon yalanı elinde patladı

CHP mitingine 61 ilden 38 bin kişinin taşındığını belgeleyen liste ortaya çıktı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun gerçekleştirdiği …

chp8

Bir CHP rezilliği

CHP’li vekiller sözde adalet yürüyüşü sonrası CHP’nin Maltepe’de yaptığı mitingin fotoğrafları yerine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kazlıçeşme …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir