Anasayfa / GENEL / CHP’nin 28 Şubat hortlağı!
ayak

CHP’nin 28 Şubat hortlağı!

28 Şubat döneminde tanıklık edilen ‘sürekli aydınlık için bir dakika karanlık’ eylemlerinin bir benzeri, bugünlerde CHP’liler tarafından sahnelenmeye çalışıyor. Anayasa görüşmelerini provoke etmeye kalkışan CHP’li vekiller çeşitli kentlerde halkı 1 dakikalığına ayağa kalkmaya çağırıyor. Vatandaşların destek vermediği girişimde kullanılan yöntem ise CHP’nin 20 yılda 1 dakika dahi ileri gidemediğini gösteriyor.

1 Şubat 1997 gecesi başlayan eylemlere sokağa çıkan bazı gruplar düdük ve mumlarla destek vermişti, bugünlerde ise CHP’li vekillerin girişimleriyle ayağa kalkma eylemleri gerçekleştirilmeye çalışılıyor.

Cumhuriyet Halk Partisi, Anayasa görüşmelerine gölge düşürmek ve süreci provoke etmek adına Türkiye genelinde ‘ayağa kalkıyoruz’ eylemleri başlattı. Kentlerin çeşitli noktaları için belirlenen saatlerde toplanmayı planlayan CHP’liler 1 dakika boyunca ayakta durarak, gösteriler gerçekleştirmeyi planlıyor.
CHP’li milletvekilleri ve yöneticilerin katılımıyla sahnelenen gösterilere, vatandaşların destek vermediği görülüyor.
CHP’nin kullandığı yöntem ise akıllara 28 Şubat’ı getirdi. Yaklaşık 20 yıl önce yaşananlar, CHP’nin bugünkü eylem yöntemiyle neredeyse örtüşüyor.
-1 Şubat 1997
‘Sürekli Aydınlık İçin Yurttaş Girişimi’ adı altına kurulan platform, 1 Şubat 1997’de tüm Türkiye’ye çağrı yaptı. Bu kapsamda ‘sürekli aydınlık için bir dakika karanlık’ sloganıyla başlatılacak eylemlerin duyurusu yapıldı. Planlanan eylem yöntemine göre saat 21.00’de lambaların yakıp söndürülmesi yönünde talimat verildi.
Bir dakikalığına ışıklar yakılıp söndürüldü, balkonlara çıkılarak düdükler, tencerelerle ses çıkartıldı. Eylem sokağa da döküldü, eylemciler mumlarıyla protestolar düzenlemeye başladı.
Merhum Erbakan, ‘sürekli aydınlık için bir dakika karanlık’ eylemi için ‘gulu gulu dansı yapıyorlar’ tanımlamasını yapmıştı.
Merhum Erbakan, ‘sürekli aydınlık için bir dakika karanlık’ eylemi için ‘gulu gulu dansı yapıyorlar’ tanımlamasını yapmıştı.
-19 Ocak 2017
Anayasa görüşmeleri Meclis çatısı altında görüşülmeye başlandığı süreç kapsamında CHP’liler türlü provokasyonlarla süreci baltalamaya kalkıştı. TBMM kürsüsünü işgal etmeye kadar tırmanan olayların ardından CHP ‘ayağa kalkıyoruz’ eylemleri başlattığını duyurdu. Tüm Türkiye’ye duyuru yapılan eylemler ile vatandaşların bulundukları yerlerde belirlenen saatler içerisinde 1 dakikalığına ayağa kalkması bildirildi.

-YENİ ŞAFAK-

MEDYAGUNDEM

izmir

CHP’nin inadı İzmir’i felç etti

Büyükşehir Belediyesi, ‘Bunlar uzun yol gemisi’ uyarılarını hiçe sayıp körfez için 15 gemi aldı. Büyük …

chp9

Bu bir dramdır; CHP’nin milyon yalanı elinde patladı

CHP mitingine 61 ilden 38 bin kişinin taşındığını belgeleyen liste ortaya çıktı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun gerçekleştirdiği …

chp8

Bir CHP rezilliği

CHP’li vekiller sözde adalet yürüyüşü sonrası CHP’nin Maltepe’de yaptığı mitingin fotoğrafları yerine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kazlıçeşme …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir