Anasayfa / GENEL / CHP’liler gizli gizli katil Esed’e gitmişler!
disisleri-chp

CHP’liler gizli gizli katil Esed’e gitmişler!

Dışişleri Bakanlığı, CHP’lilerin Suriye’ye yapılan heyet ziyaretlerinden biri hariç hiçbiri hakkında önceden bakanlığa bilgi verilmediğini bildirdi.

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, “Ana muhalefet partisi CHP’den Suriye’ye yapılmış heyet ziyaretleri hakkında biri hariç hiçbiri için Bakanlığımıza ziyaretler öncesinde bilgi verilmemiştir. 4-6 Eylül 2011 tarihli ilk ziyaret hariç, diğer ziyaretler basından öğrenilebilmiştir” denildi.

Bir CHP heyetinin hâlihazırda basında tartışma konusu olan Suriye’deki fotoğrafının çekildiği 6-8 Mart 2013 tarihli ziyaret öncesinde de Bakanlığımıza herhangi bir bilgi iletilmediğine değinilen açıklamada Cumhuriyet Halk Partisi’nden Eylül 2011’den bu yana Suriye’ye yapılmış ziyaretlere ilişkin olarak Bakanlığımız kayıtlarında olan bilgiler paylaşıldı.

Sadece ilk ziyaret

Yapılan açıklamada CHP Genel Başkan Yardımcısı Sayın Faruk Loğoğlu’nun başkanlığını yaptığı ve Hatay milletvekilleri Mehmet Ali Edipoğlu ve Refik Eryılmaz, Mersin milletvekili Aytuğ Atıcı ile Gaziantep milletvekili Ali Serindağ’dan oluşan bir heyet 4-6 Eylül 2011 tarihlerinde Suriye’ye gitmiştir. Ziyaret öncesinde CHP tarafından, heyetin seyahatine ilişkin detaylar ve programın yanı sıra, Suriye’nin Ankara Büyükelçiliğine konuya ilişkin olarak gönderilen yazının örneği bilgi için Bakanlığımıza iletilmiş; ziyaretin ardından Bakanlığımıza bir değerlendirme raporu gönderildiği belirtildi.

Dışişleri Bakanlığı’nın açıklamasında CHP’lilerin yaptığı diğer ziyaretlerle ilgili olarak da şu bilgilere yer verildi:

“Basında yer alan haberlerde, CHP Kadın Kolları heyetinin 30 Ekim-2 Kasım 2011 tarihlerinde Suriye’ye bir ziyarette bulunduğu bildirilmiş; söz konusu ziyaret öncesinde ve sonrasında Bakanlığımıza bilgi verilmemiştir.

Basından öğrenildiğine göre, CHP milletvekili Refik Eryılmaz 9 kişilik bir heyetle birlikte 15-16 Kasım 2012 tarihlerinde Suriye’ye gitmiş; ziyaret öncesinde ve sonrasında Bakanlığımıza iletilmiş herhangi bir bilgi bulunmamaktadır.

CHP Hatay milletvekili Mevlüt Dudu basına verdiği bir demeçte, ‘Amerikalı bir gazeteci için Suriye’ye bir kez daha seyahat ettiklerini’ ifade etmiş; sözkonusu seyahat hakkında da Bakanlığımızda herhangi bir bilgi bulunmamaktadır.

Mersin milletvekili Aytuğ Atıcı, İstanbul milletvekili Şafak Pavey ve Hatay milletvekilleri Hasan Akgöl ile Mevlut Dudu’dan oluşan CHP heyeti 6-8 Mart 2013 tarihlerinde Suriye’yi ziyaret etmiştir. Ziyaret öncesinde Bakanlığımıza iletilmiş herhangi bir bilgi bulunmamaktadır. Ziyaretin ardından 15 Mart 2013 tarihli bir yazıyla Bakanlığımıza bir değerlendirme raporu gönderilmiştir.”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Vatan’a “MİT CHP’ye tuzak kurdu” diyerek, dün Taraf’ta Mr. Fitne Emre Uslu’nun “operasyon yazısını” papağan gibi tekrarlamıştı. Kendisine Suriye’de bir katili kılavuz edindiği ortaya çıkan CHP’nin Mr. Fitne’nin kılavuzluğuyla burnunun pislikten çıkmayacağı da anlaşıldı. Dışişleri’nin açıklaması Gürsel Tekin’in ‘MİT CHP’ye tuzak kurdu’ sözlerini de boşa çıkardı. Ülkesinin Dışişleri Bakanlığına bile bilgi vermeden bir katilin kapısına giden CHP’nin “MİT bize bilgi vermedi” demesi kadar ilkesiz, tutarsız bir tavır olabilir mi? Kaçak yollardan Esed’e giden, Reyhanlı katili Ebu Firas’ı kılavuz edinen  CHP’nin maskesi bir kez daha indi.

uslu-gursel

MEDYAGUNDEM

izmir

CHP’nin inadı İzmir’i felç etti

Büyükşehir Belediyesi, ‘Bunlar uzun yol gemisi’ uyarılarını hiçe sayıp körfez için 15 gemi aldı. Büyük …

chp9

Bu bir dramdır; CHP’nin milyon yalanı elinde patladı

CHP mitingine 61 ilden 38 bin kişinin taşındığını belgeleyen liste ortaya çıktı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun gerçekleştirdiği …

chp8

Bir CHP rezilliği

CHP’li vekiller sözde adalet yürüyüşü sonrası CHP’nin Maltepe’de yaptığı mitingin fotoğrafları yerine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kazlıçeşme …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir