Anasayfa / GENEL / CHP’li vekilin faturasıyla kaç aç doyurulur?
elif23

CHP’li vekilin faturasıyla kaç aç doyurulur?

CHP’li vekil Elif Doğan Türkmen’in, sadece telefonla konuşma ve seçmene gönderdiği mektupların faturası 2 milyon lira tuttu. Bedelini meclisin, yani milletin ödediği milyonluk faturayla ilgili CHP yönetiminin nasıl bir açıklama yapacağı merak konusu iken CHP’li vekile sosyal medyada #KendiCebindenÖde etiketi ile büyük tepki geldi.

Tatile giren Meclis’te kulisler ilginç bir gelişme ile çalkalandı. Haberleşme giderlerini TBMM’nin karşıladığı Başkanlık Divanı üyelerinden birinin 2 milyon TL’lik faturası, Meclis’i karıştırdı.

İSİM HEMEN ORTAYA ÇIKTI

Divan üyeleri konuyu gündeme getirdi, ancak isim telaffuz edilmedi. Ancak, gerçek kısa sürede ortaya çıktı. Sadece fatura ücreti üzerinden ‘rekor’ kıran vekilin CHP’li kâtip üye Elif Doğan Türkmen olduğu belirlendi.

“BEN HARCIYORUM AMA SORUMLUSU MECLİS” DEDİ!

CHP yönetiminin de konuyla ilgili harekete geçmesi ve söz konusu faturanın ödenmesinde rol alması gerektiği belirtildi. Konuyla ilgili kısa bir açıklama yapan CHP’li Türkmen, milyonluk faturadan haberinin olmadığını söyledi. Hatta, konuyla ilgili kendisinin hiçbir sorumluluğunun olmadığını iddia ederek, “TBMM yönetimi tarafından satın alınan, kaça alındığını bilmediğimiz, kullanımımıza sunulan bu hak ve hizmetlerin fahiş fiyatlarından sorumlu tutulması gereken kişinin ben olmadığını düşünüyorum.” dedi.

SOSYAL MEDYADA TEPKİ

Durumun kamuoyuna yansımasından sonra CHP’li vekile tepki kısa sürede faturayı ödeyen milletten geldi. Sosyal medyada #KendiCebindenÖde etiketiyle TT olan CHP’li vekil ve faturası büyük tepki çekti.

O PARAYA NELER YAPILIR? YA DA ALINIR?

– 1379 asgari ücret
– 1.600.000 ekmek
– 370.370 lt benzin
– İstanbul’da 7 lüks daire
– 60 otomobil
– 2.116 cumhuriyet altını
– 23.529 tüpgaz
– 62.500 kg dana eti
– 2 adet VIP helikopter

MEDYAGUNDEM

izmir

CHP’nin inadı İzmir’i felç etti

Büyükşehir Belediyesi, ‘Bunlar uzun yol gemisi’ uyarılarını hiçe sayıp körfez için 15 gemi aldı. Büyük …

chp9

Bu bir dramdır; CHP’nin milyon yalanı elinde patladı

CHP mitingine 61 ilden 38 bin kişinin taşındığını belgeleyen liste ortaya çıktı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun gerçekleştirdiği …

chp8

Bir CHP rezilliği

CHP’li vekiller sözde adalet yürüyüşü sonrası CHP’nin Maltepe’de yaptığı mitingin fotoğrafları yerine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kazlıçeşme …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir