Anasayfa / GENEL / CHP’li belediyede yeni skandal; dayı-yeğen götürmüşler!
atasehir-yegen

CHP’li belediyede yeni skandal; dayı-yeğen götürmüşler!

Rant skandalının göbeğindeki CHP’li Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin geçen yıla kadar işsiz olan yeğeni, Ataşehir’de 5 bin 300 metrekarelik bir araç showroomu ile Bodrum’da 1 milyon liralık villa sahibi oldu.


İstanbul’da Ataşehir’de patlak veren, rant ve yolsuzluk skandalına her gün bir yeni halka ekleniyor. Son olarak, skandalın odağındaki isimlerden dayısı CHP’li Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi sayesinde, işsizken “Ataşehir’de showroom, Bodrum’da villa” sahibi olan yeğen Özkan Kınalı’nın “yükseliş hikâyesi” ortaya çıktı. CHP’li Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, başkanlığı süresince sadece kendisini değil yakınlarını da zengin etti. Onlardan birisi, ablası Güley Kınalı’nın oğlu Özkan Kınalı. İddialara göre; şu an büyük bir otomobil bir showroomuna ortak olan 33 yaşındaki Kınalı, geçen yıla kadar işsizdi. İlgezdi, yeğeni için Etkili Servis Hizmetleri Şirketi’ni kurdu. Hemşehrisi, araç tamircisi Zeki Balı da şirkete ortak oldu. Şirket, Ataşehir’in merkezi Barbaros Mahallesi’ndeki bir showroomda hizmet vermeye başladı.

YAPININ BİR KISMI KAÇAK

İmar planlarındaki sınırların çok üzerinde inşa edilen merkezin iç tadilatı ve dekorasyonu için 3 milyon lira harcandı. Para basmaya başlayan şirket sayesinde yeğen Özkan Kınalı, kısa sürede servet sahibi oldu. Ancak Ataşehir’in göbeğindeki 5 bin 300 metrekare alana sahip showroomun bir bölümü kaçak. Bina, içinde ayrı ayrı bulunan ofis katlarının ve ortak alanların birleştirilmesiyle araç satış yeri haline getirildi. “Bina Yönetim Planı”nda yer almadığı halde, bina otoparkının bir kısmı ise araç servisi alanına dahil edildi. Binada araç servis hizmeti de sunuluyor. Binada bulunan ofisler için ayrılan ve ticari alan emsal hesabına katılmayan kapalı otopark ise imara aykırı olarak işlenerek ticari servis olarak çalıştırılıyor. Battal İlgezdi’in yeğeni için yaptıkları bu kadarla da sınırlı değil. Bodrum Hebil Koyu’ndaki 1 milyon liralık villa, yine yeğeni Kınalı’nın üzerine kayıtlı. Özkan Kınalı’nın geçen yıl kurulan ve inşaat, gıda, araç servis ve konut yapı kooperatif alanlarında faaliyet yürüten 5 şirket kaydı da bulunuyor.

(SABAH)

MEDYAGUNDEM

senay

CHP’li belediye kadrolu FETÖ’cü provokatörünü sattı!

Ataşehir Belediyesi, yürüyüşte sokağa çıkma çağrısı yapan provokatör Şenay Günaydın’la bir ilişkilerinin bulunmadığı açıkladı. Adalet …

chp1

Aydın Doğan ve tetikçileri bu habere itibar etmedi!

Star gazetesinde Ahmet Kekeç’in “FETÖ’nün CHP imamı Enis olamaz” başlıklı yazısı şöyle… Şimdi neden sustuğunu …

chp1

PKK’ya giden CHP TIR’ları!

Akşam gazetesinde Kurtuluş Tayiz’in “PKK kantonlarına giden CHP TIR’ları” başlıklı yazısı şöyle… Haberi okuduğumda şaşırdım; …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir