Anasayfa / GENEL / CHP’li 2 belediyede dönen dolaplara Hürriyet yazarları da isyan etti!
chp3

CHP’li 2 belediyede dönen dolaplara Hürriyet yazarları da isyan etti!

Son dönemde CHP’li belediyelerde yaşanan bazı olaylar ve genel merkezin bu olaylarda pasif kalması Hürriyet yazarları Akif Beki ve Yalçın Bayer’i kızdırdı.


Yalçın Bayer bugünkü yazısında CHP’li birkaç belediyede yaşanan iktidar kavgaları ve bunların ardından gelen “akraba atamalarını” eleştirerek CHP yönetiminin bedeliyelerin keyfi yönetimlerine seyirci kalmakla suçladı.

CHP YÖNETİMİ PASİF

Hürriyet yazarı Bayer, 30 Mart’tan itibaren 3 farklı olayın patlak verdiğini ve Kılıçdaroğlu yönetiminin 3 CHP’li belediyede yaşanan olaylara karşı hiçbir şey yapmadığını ileri sürdü.

BEŞİKTAŞ BELEDİYESİ AİLE ŞİRKETİ GİBİ

İlk olarak CHP’li Beşiktaş Belediyesi’ne değinen Bayer, Belediye Başkanı Murat Haznedar’ın Sarıgül’lerin de etkisinde kalarak yaptığı atamalarla belediyeyi hemşeri derneği ve aile şirketine çevirdiğini belirtti.

HAYRİ İNÖNÜ TEHDİT EDİLDİ

Ardından yine bir CHP’li belediye olan Şişli’de başkan Hayri İnönü’nün Mustafa Sarıgül ve oğlu Emir Sarıgül tarafından tehdit edildiğini hatırlatan Yalçın Bayer CHP’li Yalova Belediyesi’nin Tonami Meydanı’nda 180 ağacı katletmesini hatırlattı.

CHP KENDİ YOLUNU KAPATAMAZ

Yalçın Bayer yazısının sonunda bu olaylar karşısında Kılıçdaroğlu yönetiminin pasif kaldığını belirterek “CHP’nin kendi yolunu kapatmaya hakkı yoktur” dedi.

ATATÜRK SALTANATI KALDIRDIYSA SARIGÜL NE

Ayrıca bir başka Hürriyet yazarı olan Akif Beki de bugünkü yazısını Sarıgül’ün CHP’li belediyeler üzerindeki etkisi üzerine yazdı.

Akif Beki, yerel seçimden önce kulislerde Hayri İnönü’nün başkan seçildikten sonra istifa edeceği, yerine ise Mustafa Sarıgül’ün oğlu Emir Sarıgül’ün oğlunun geleceğinin konuşulduğunu hatırlattı. Beki bu dedikodulara o dönem inanmadığını, çünkü akla mantığa aykırı olduğunu ancak şu an ki gelişmelere bakıldığında “Mustafa Sarıgül’ün, oğlu Emir’i Şişli’ye belediye başkanı yapma gayretinin” açıkça görüldüğünü yazdı.

Atatürk’ün saltanatı kaldırdığını hatırlatan Akif Beki yazısını şu sözlerle bitirdi:

“Olan, Atatürk’ün saltanattan cumhuriyet idaresine geçişimizin temelindeki veciz düşüncesine olur: Egemenlik, kayıtsız, şartsız milletindir”

MEDYAGUNDEM

hur8

Bu kadar yandaşlığa pes; Hürriyet’i CHP bültenine çevirdiler!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun arkasına PKK, DHKP-C gibi terör örgütlerini alarak FETÖ için yaptığı …

sisli6

Terör mitingine CHP’nin araçlarıyla insan taşıdılar

HDP’nin FETÖ ve PKK mücadelesine karşı gerçekleştirdiği ve CHP’nin de katıldığı mitinge tepkiler devam ediyor. …

hur-logo

Hürriyet yazarı şaşırttı CHP’ye hırsız dedi!

Hürriyet’in en “militan” yazarlarından Gezici, Erdoğan ve Ak Parti düşmanlığı tescilli ismi Melis Alphan’dan şoke …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir