Anasayfa / GENEL / CHP’den kontrollü iftira FETÖ’cü darbeye destek raporu
kemal-feto

CHP’den kontrollü iftira FETÖ’cü darbeye destek raporu

CHP, 15 Temmuz kalkışmasıyla ilgili skandal bir rapora imza attı. Hiçbir somut delil sunulmadan, tamamen subjektif görüşlere dayalı raporda 250 şehidimizin FETÖ’cü katilleri resmen aklandı.

CHP, Darbe Komisyonu raporuna muhalefet şerhini açıkladı. Milli politikalara sürekli tepki gösterip terör örgütlerine destek veren ana muhalefet partisi, bu tavrını yine sürdürdü ve FETÖ’ye yüklenmek yerine AK Parti’yi suçladı. FETÖ’nün darbe girişimini aydınlatmak için her yolu deneyen iktidarın çabasını görmezden gelen CHP’nin hazırladığı 300 sayfalık raporda Fetullah Gülen’e ve kalkışmayı gerçekleştiren hainlerden söz edilmezken, 249 kişinin şehit olduğu 15 Temmuz kontrollü darbe olarak tanımlandı.

FETÖ’YE TEPKİ YOK

Darbe girişimini araştırmak amacıyla kurulan Meclis Araştırma Komisyonunun CHP’li üyeleri Aykut Erdoğdu, Sezgin Tanrıkulu, Zeynel Emre ve Aytun Çıray basın toplantısı düzenledi. “Darbenin siyasi ayağı AK Parti’dir” diyen Erdoğdu, darbe girişiminin aylar önceden bilindiği ve bekleyenlerin bulunduğunu öne sürdü. FETÖ’cülere yönelik en ufak bir tepki göstermeyen Erdoğdu, şunları söyledi:

BİLENLER VARMIŞ

“Kanlı ve hain kalkışma bu memleketin masum yurttaşları için beklenmeyen, şok edici ve dehşet verici bir gelişme olmuştur. Ancak bu hain darbe girişiminin olacağını bilen ve bekleyenler de vardır. 15 Temmuz hain darbe girişimi öngörülen, önlenmeyen ve sonuçları kullanılan kontrollü bir darbe olarak tarihe geçmiştir. Kontrollü darbeyi tiyatro gibi algılamak isteyenler var. Hayır, öyle şey yok. Darbe girişimi oldu. Kontrollü darbe ile kastımızı üç başlıkta özetliyoruz; öngörülen, önlenmeyen ve sonuçlarından yararlanılan. Delillerimizi ortaya koyduk. Ü üçü bir araya geldiğinde kontrollü darbe tanımını oluşturuyor.” Erdoğdu, hainleri devletten temizlemek getirilen OHAL’ın de muhalefete darbe için getirildiğini iddia etti.

Petek: Ülkeye ihanet

Darbe Komisyonu Başkanı Reşat Petek, CHP’nin şerhine sert çıktı:  CHP şehitlerimizin ruhunu incitiyor. Komisyonumuzu suçlayıcı olarak ifade ettiği hususlar, Anayasa ve İçtüzüğe aykırı taleplerdir. Bizden, savcılık yapmamızı, mahkeme gibi hareket etmemizi istediler. Eleştiri yapabilirler, ama gerçekten FETÖ’nün arkasında Pensilvanya’nın ağzıyla, Türkiye düşmanı ülkelerin ifadelerine paralel, hain Gülen’in ağzıyla kontrolü darbe denmesi kabul edilemez, ülkemize ihanettir.

CHP’nin 15 Temmuz raporu FETÖ’ye destek

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu’nun ardından açıklamalarda bulundu. Kurtulmuş, “Bedelli askerlik gündeme geldi mi?” şeklindeki soruya,  “Geçtiğimiz günlerde bununla ilgili açıklamayı Başbakanımız yapmıştı. Şu aşamada henüz Bakanlar Kuruluna gelmiş olan böyle bir teklif yoktur” yanıtını verdi.

Kurtulmuş, CHP’nin ‘15 Temmuz’un kontrol darbe olduğunu iddia eden’ raporuyla ilgili olarak şunları söyledi:  “Kontrollü darbe teşebbüsü lafını söylemek 15 Temmuz darbecilerine verilen en büyük destektir. Ortada 250 şehidin olduğu 2194 gazinin bulunduğu binlerce insanın tanklarla, uçaklarla tehdit edildiği, cesetlerin tanklarla parçalandığı darbe teşebbüsüne ‘kontrollü’ demek akla ziyan iştir. Türkiye’nin darbeler tarihinde karşılaşmış olduğu en hain teşebbüstür, organize olunmuş, belki aylar belki yıllar sürmüş bir hazırlık sonunda ortaya konmuştur. Bu kadar kanlı hain millet düşmanı ve bu kadar dışarısı ile irtibatlı ortaya konan bir darbe olmadı. Ümit ediyoruz ki bu davalar sulandırılmadan, siyasi ayağı da dahil olmak üzere sonuna kadar gidilir.”

Irak Bölgesel Kürt Yönetimi’nin bağımsızlık için referanduma gitme kararını değerlendiren Kurtulmuş, şunları kaydetti: “Irak’ın toprak bütünlüğünden yanayız. Kuzey Irak’ta yapılacak bağımsızlık referandumunun, bölgede karışıklıkların daha fazla artmasına neden olmaktan başka sonuç sağlamayacağını biliyoruz. K. Irak’taki yöneticilerin bu konuyu bir kere daha gözden geçirmeleri daha doğru olacaktır.”

S400 GÖRÜŞMELERİ OLUMLU SEYREDİYOR

Kurtulmuş, Rusya’yla yürütülen S400 füze görüşmeleriyle ilgili şunları vurguladı: “Teslimattan bahsetmemiz için önce anlaşmanın imzalanması lazım. Görüşmeler oldukça olumlu bir şekilde seyrediyor ancak henüz anlaşma noktasına yani imzalanma noktasına gelmiş değildir. İmzalanma noktasına gelindikten sonra da teslimatı konuşabiliriz.”

-STAR-

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

izmir

CHP’nin inadı İzmir’i felç etti

Büyükşehir Belediyesi, ‘Bunlar uzun yol gemisi’ uyarılarını hiçe sayıp körfez için 15 gemi aldı. Büyük …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir