Anasayfa / GENEL / CHP’de savaş başladı; İnce KK’ya silahı çekti!

CHP’de savaş başladı; İnce KK’ya silahı çekti!

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, “Derhal seçimli olağanüstü ve tüzüklü kurultay yapılmalı” dedi.

Muharrem İnce, Kemal Kılıçdaroğlu’na genel başkan yardımcısı ataması üzerinden diktatör göndermesi yaptı.

Muharrem İnce, “İstediğin zaman istediğin kişiyi genel başkan yardımcısı yapabiliryorken, Cumhurbaşkanı’nı istediğin kişiyi Cumhurbaşkanı yardımcısı yapacaksın diye eleştirme hakkı yok.” ifadelerini kullandı.

İnce’nin açıklamaları şu şekilde:

Derhal seçimli olağanüstü ve tüzüklü kurultay yapılmalı. Kurultayın adı Cumhurbaşkanlığı kurultayıdır.  Televizyondan aday öğrenme dönemi kapanmıştır. Buna izin veremeyiz.

Cumhuriyet’i, çocukları düşünmek zorundayız. Yeni sistemde Cumhurbaşkanını Yüce Divan’a göndermek için 400 vekil gerekiyor diye Cumhurbaşkanını eleştirirken, CHP’nin kurultayı için de bunları dersek insanları inandıramayız.

Delegelerden korkmamalıyız. Bu delegeler geçmişteki kurultayımızda sayın Genel Başkan’a 1000’e yakın oy vermiştir. Kim seçilirse seçilsin onun etrafında kenetlenmek zorundayız. Kimseyi kapının önüne koymaya hakkımız yoktur.

Geldiğimiz noktada ‘ben’ demek bitmiştir, ‘biz’ demek zorundayız. Hedefimiz bellidir. 23 Nisan 2020’den önce, TBMM’nin açılışının 100. yılı dolmadan, gazi Meclis’in yetkilerini geri almak olmalıdır. 2019’da yapılacak seçimde ülkücülerle, muhafazakarlarla, Kürtlerle, Alevilerle, sosyalistlerle nasıl bir araya gelecekler? Kendi arkadaşlarına katlanamayanlar topluma bunu nasıl anlatacaklar.

Bir lider taşın arkasına saklanırsa, millet dağın arkasına saklanır. Ben aday değilim ama adayı ben belirlerim demek, seçim kazanamam demektir. Bu bile tek başına değişimin acil bir ihtiyaç olduğunu göstermektedir.

15 yıllık bir süreçte marjinal bir siyasetçi yüzde 10’luk bir ikna görüşünü yüzde 50’lere getirmişse, sosyal demokratlar yüzde 65’e çıkarmalı bunu.

Olağan kurultay diyerek, 8 aya yayarak tartışmayı kapatmaya çalışmayın. CHP’nin yeni iddialara ihtiyacı vardır. Zamana yayarsanız, yöneten olmaktan çıkar, zamanın yönettiği kişi olursunuz. Toplayın olağanüstü kurultayı bu işi bitirin. Bazı renklerimizi daha kalın çizmeliyiz.

MEDYAGUNDEM

izmir

CHP’nin inadı İzmir’i felç etti

Büyükşehir Belediyesi, ‘Bunlar uzun yol gemisi’ uyarılarını hiçe sayıp körfez için 15 gemi aldı. Büyük …

chp9

Bu bir dramdır; CHP’nin milyon yalanı elinde patladı

CHP mitingine 61 ilden 38 bin kişinin taşındığını belgeleyen liste ortaya çıktı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun gerçekleştirdiği …

chp8

Bir CHP rezilliği

CHP’li vekiller sözde adalet yürüyüşü sonrası CHP’nin Maltepe’de yaptığı mitingin fotoğrafları yerine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kazlıçeşme …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir