Anasayfa / GENEL / CHP’de DHKP-C’li vekiller var
chpkk

CHP’de DHKP-C’li vekiller var

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bunu söylemekten utanç duyduğunu ancak CHP içinde ön seçimle gelmiş PKK’yı ve DHKP-C’yi destekleyen milletvekillerinin bulunduğunu söyledi.

Antalya’nın Finike ilçesinde vatandaşlara hitap eden Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye’nin koalisyonlardan, istikrarsızlıktan çok çektiğini, 3 ayda, 5 ayda, 1 yılda hükümetler değiştiğini sadece Demirel’in 7 senede 6 hükümet kurduğunu hatırlattı. Türkiye’de bugüne kadar seçimler zamanında yapılsaydı 65. hükümetin 2185 yılında kurulacağını söyleyen Çavuşoğlu, ‘Seçimler bizim dönemimizde zamanında olmaya başladı. ABD, 225 yıl önce başkanını seçmeye başlamış Trump, 45. başkan. Yani ABD’de 225 yılda 45 başkan, Türkiye’de 93 yılda 65 hükümet” dedi.

“MİLLET İÇİN FAYDALI MI BUNLARIN UMRUNDA DEĞİL”
“Seçimlerin 5 yılda yapılmasını istemiyorsan gel bunu da söyle. Amaç AK Parti yapıyorsa ben karşıyım anlayışıdır. Bu millet için faydalı mı, doğru mu, bunların umurunda değil” diyen Çavuşoğlu şunları kaydetti:

“MHP ile yola çıktık ve halkımızın huzuruna geldik. Peki bu referanduma hayır diyenler kim? CHP içinde tabanda evet diyen de var hayır diyen de var ama CHP yönetimi hayır diyor. Çünkü biliyor ki yüzde 51 şartı olunca hiçbir zaman cumhurbaşkanlığını elde edemeyecekler. İlk turda olmasa bile ikinci tura gidilecek ve yüzde 51’i alan cumhurbaşkanı olacak. Millet bunları uzun zamandır iktidara getirmiyor çünkü bunların karnesini çok iyi biliriz biz iç ve dış politikada.

“PKK, DHKP-C HAYIR DERKEN CHP’NİN EVET DEMESİ MÜMKÜN MÜ”
İkinci sebep ise CHP içinde Türkiye’nin güçlenmesini istemeyen çok milletvekili var ön seçimlerle gelmiş. PKK’yı destekleyen milletvekilleri var, DHKP-C’li milletvekilleri var. Şu anda askerimize, polisimize, sivillerimize saldıran PKK içinde DHKP-C de var ve DHKP-C üyesi milletvekilleri var. Bunu söylemekten utanç duyuyorum ama CHP içinde ön seçimle seçilmiş DHKP-C’li milletvekilleri var. PKK, DHKP-C hayır derken CHP’nin evet demesi mümkün mü. PKK, FETÖ, DHKP-C ve DEAŞ niye hayır diyor, çünkü bu sistem istikrarı getirecek, Türkiye bugünkü Türkiye’den daha büyük olacak. Büyürse güçlenirse bölemeyecek darbe yapamayacaklar. Türkiye Cumhuriyetinden bırakın bir karış toprak, bir taş bile alamayacaklar çünkü o toprakların altına onları gömüyoruz dağda, şu anda taşın altına gömüyoruz ve biliyorlar ki bir daha oralardan çıkamayacaklar.”

MEDYAGUNDEM

izmir

CHP’nin inadı İzmir’i felç etti

Büyükşehir Belediyesi, ‘Bunlar uzun yol gemisi’ uyarılarını hiçe sayıp körfez için 15 gemi aldı. Büyük …

ab2

AB’nin ikiyüzlülüğünü yüzlerine vurduk

Avrupa Birliği Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve AB Bakanı Ömer Çelik …

mevlut

Almanya PKK ve FETÖ yuvası oldu

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, “Türk milletinin tehditlere boyun eğmediğini en iyi Almanya bilir” dedi. Dışişleri Bakanı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir