Anasayfa / GENEL / CHP Türkiye’si işte böyle skandallarla yaşamak demek; kumarbaz belediye başkanı Silivri’yi karıştırdı!
silivri1

CHP Türkiye’si işte böyle skandallarla yaşamak demek; kumarbaz belediye başkanı Silivri’yi karıştırdı!

CHP’li Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, skandal bir hoparlör anonsuyla karşı karşıya kaldı. Belediyeye ait 200 hoparlörden yapılan “Kumarbaz Özcan. Rüşvet parasıyla kumar oynuyor” anonsu ilçeyi karıştırdı


İstanbul’da hoparlör geleneğini sürdüren ilçelerden biri olan Silivri’de ilçe genelindeki 200 hoparlörden 21 Nisan günü 23 Nisan etkinlikleri için duyuru yapıldı. Bu sırada ilçeyi karıştıran başka bir anons daha duyuldu. Yapılan anonsta, “Kumarbaz Özcan. Rüşvet parası ile kumar oynuyor” denildi. İlçeyi karıştıran anonsu yapanın kimliğinin tespiti için çalışma başlatıldı.

İŞTE SKANDAL ANONS:

‘KOMŞU’DA PİŞTİ’ OLDUK

Şok anonsla birlikte, CHP’li Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar hakkında geçen yıl ortaya çıkan “kumar oynuyor” iddiaları yeniden alevlendi. Anonsu kimin yaptığı araştırılırken, Özcan’ın sessiz kalarak herhangi bir açıklama yapmaması dikkat çekti. Işıklar’ın Bulgaristan’a sık sık giderek kumar oynadığı iddiasını ortaya atan isimlerden biri de, sosyal medya hesabından iki yıl önce bir fotoğraf paylaşan CHP’li Belediye Meclis Üyesi Ünal Doğrul olmuştu. Işıklar’ın makam aracını Bulgaristan’ın ünlü kumarhanesi Nymphes Princess Casino’nun önünde fotoğraflayan Doğrul, tartışmaların fitilini ateşlemişti. Doğrul, fotoğrafla birlikte “Pazar günü gezerken komşuda yine pişti olduk” diye yazdı.

10 KASIM’DA KUMARA GİTTİ

Işıklar’la ilgili “kumar” iddiaları ilçe kamuoyunda sık sık gündeme geliyor. Başkanın, ilk olarak 2013’teki 10 Kasım töreninden bir gün önce rapor alarak Bulgaristan’a gittiği iddia edilmişti. Yerel basında Özcan’a, “Pasaportunu göster” çağrıları yapıldı. Ancak Özcan pasaportu göstermemekte ısrarlı davranınca hem parti içinden hem de siyasi rakiplerinden sert eleştirilere maruz kalmıştı. Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Tekirdağ Belediye Başkanı ve bazı partililerle sık sık buluşup yurt dışına çıktığı ileri sürülen Özcan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na muhalefet eden ekibin içerisinde de yer aldı.

KUMAR HABERİ YAPAN GAZETELERİ TOPLATTI

AK Parti Silivri İlçe Başkanı Rıfat Kutlu, Belediye Başkanı Işıklar’ın kumar oynadığı ve sık sık Bulgaristan’a gittiği haberini yapan gazeteleri toplattığını belirtti. Kutlu, “Işıklar’ın 5-6 kişilik bir ekibi var. Kumar için sürekli Bulgaristan’a gidiyorlar. Yalova Milletvekili Muharrem İnce ile ilgili bölgede çok fazla iddia var. Kılıçdaroğlu’nun karşısında gözükmemek için İnce’nin yanına kendisi değil bir meclis üyesini koydu. Tüm masraflarını o karşılıyor. Başkan, belediye başkanı olmadan önce de kendisinin kumar hastalığı konuşuluyordu” dedi.

(SABAH)

MEDYAGUNDEM

izmir

CHP’nin inadı İzmir’i felç etti

Büyükşehir Belediyesi, ‘Bunlar uzun yol gemisi’ uyarılarını hiçe sayıp körfez için 15 gemi aldı. Büyük …

chp9

Bu bir dramdır; CHP’nin milyon yalanı elinde patladı

CHP mitingine 61 ilden 38 bin kişinin taşındığını belgeleyen liste ortaya çıktı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun gerçekleştirdiği …

chp8

Bir CHP rezilliği

CHP’li vekiller sözde adalet yürüyüşü sonrası CHP’nin Maltepe’de yaptığı mitingin fotoğrafları yerine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kazlıçeşme …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir