Anasayfa / GENEL / CHP kakofonisi!
chp1

CHP kakofonisi!

CHP milletvekilleri Anayasa Değişiklik Teklifini eş zamanlı protesto için aynı anda basın açıklaması yaparken senkronize olamadı.

Eş zamanlı protestoda senkronize olamayan CHP’liler
(CHP) milletvekilleri Türkiye’nin farklı noktalarında biraraya gelerek Anayasa Değişiklik Teklifini protesto etti.

Bu kapsamda İstanbul Taksim Cumhuriyet Anıtı önünde biraraya gelen CHP milletvekilleri ortak basın açıklamasını aynı anda okudu.

CHP milletvekilleri Dursun Çiçek, Barış Yarkadaş, Hilmi Yarayıcı, Enis Berberoğlu, Sezgin Tanrıkulu, Selina Doğan, Gamze Akkuş İlgezdi, Oğuz Kaan Salıcı, Erdin Bircan, Gürsel Tekin, Gülay Yedekçi ve Serdar Kuyucuoğlu katıldı.

SENKRONİZE SORUNU
Milletvekilleri ortak basın açıklamasını hep bir ağızdan okuyarak Anayasa Değişiklik Teklifine tepkilerini dile getirmeye çalıştı ancak senkronize olamayan vekillerin ne dediklerini kimse anlamadı.

NE DEMEYE ÇALIŞTILAR?

Türkiye’nin farklı noktalarında CHP’liler tarafından eş zamanlı olarak okunan ancak anlaşılamayan açıklamada, ‘Anayasa değişmiyor, rejim değişiyor. Kapalı kapılar ardında kimse duymadan, basın olmadan vekillerimizin sesi, duvarlarda yankılanıyor. Bizi duyun gerçekleri bilmeniz gerekiyor. Bu mesele parti meselesi değil. Bu mesele vatan, millet meselesi. Ekmek aş, özgürlük meselesi. Partili Cumhurbaşkanı adı altında tek adam rejimini, diktatörlüğü getiriyorlar’ denildi.

FARKLI İLLERDE DE OKUNACAK
Yapılan basın açıklamsının ardından konuşan CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, “ Bu metin Türkiye’nin 81 ilinde milletvekillerimiz tarafından okunacak. Daha sonra il başkanlarımız ilçe başkanlarımız , kadın kolları üyelerimiz ve gençlik kolları üyelerimiz tarafındanda Türkiye’nin hemen hemen her yerinde açacağımız stantlarda bu metni halkımıza ulaştıracağız“ şeklinde konuştu.

MEDYAGUNDEM

izmir

CHP’nin inadı İzmir’i felç etti

Büyükşehir Belediyesi, ‘Bunlar uzun yol gemisi’ uyarılarını hiçe sayıp körfez için 15 gemi aldı. Büyük …

chp9

Bu bir dramdır; CHP’nin milyon yalanı elinde patladı

CHP mitingine 61 ilden 38 bin kişinin taşındığını belgeleyen liste ortaya çıktı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun gerçekleştirdiği …

chp8

Bir CHP rezilliği

CHP’li vekiller sözde adalet yürüyüşü sonrası CHP’nin Maltepe’de yaptığı mitingin fotoğrafları yerine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kazlıçeşme …

2 Yorumlar

  1. Hazır gelmişken geçmişte yapılan ihanetlerden, zulümlerden dolayı bir özür dileseydiniz karakterli hareket etmiş olurdunuz.

  2. nurullah gözütok

    Bunlar arasında Dursun Çiçek’in de olmasını yadırgadım. Diğerleri gayet uymuş. Çünkü onlar CIA ajanı, FETÖ’cü, PKK’lı ve DHKPC’lilerden müteşekkil bir kadrodur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir