Anasayfa / GENEL / CHP, FETÖ ve Doğan medyası bakın mesele neymiş?
numan2

CHP, FETÖ ve Doğan medyası bakın mesele neymiş?

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan kurtulmuş Bakanlar Kurulu sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Erken yaşta evlenenlerin mağduriyetlerinin giderilmesine ilişkin düzenlemeye ilişkin soruların yanıtlayan Kurtulmuş konuyla ilgili şunları kaydetti: “Bu yapılan düzenleme bir ihtiyaca binaen, Türkiye’de fiilen var olan bir uygulamadan, törelerden kaynaklanan vesaire birtakım uygulamalardan kaynaklanan gerekçelerle gündeme getirilmiştir. Asla tecavüz suçlarını kapsamamaktadır. Bunun altını çizerek ifade etmek isterim, kapsamayacaktır da. Bu konuda eğer CHP ve MHP’nin başka teklifleri varsa bu teklifleri de değerlendirmeye hazırız. Tasarıyı titizlikle gözden geçiriyoruz.”
Başbakan Yardımcısı ver Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bakanlar Kurulu’nun ardından konuşan Kurtulmuş, Ekonomik Koordinasyon Kurulu toplantısı ve Doların yükselişi ile ilgili soruya “Ekonomiyi yakınen takip ediyoruz. Ekonomide olağanüstü bir durum söz konusu değildir. Ekonomi Koordinasyon Toplantısı sürekli yapılan bir toplantıdır. İlgili kurumların bütün yetkilileri, Merkez Bankası, diğer kurullar hepsi bir araya gelir, ekonomi yönetimiyle birlikte kararlar alınarak devam edilir” şeklinde yanıt verdi.

ERKEN EVLİLİK DÜZENLEMESİ

(CHP, Doğan medyası ve FETÖ’nün “tecavüze af” gibi gösterdiği Erken yaşta evlenenlerin mağduriyetlerinin giderilmesine ilişkin düzenleme) Bu yapılan düzenleme bir ihtiyaca binaen, Türkiye’de fiilen var olan bir uygulamadan, törelerden kaynaklanan vesaire birtakım uygulamalardan kaynaklanan gerekçelerle gündeme getirilmiştir. Asla tecavüz suçlarını kapsamamaktadır. Bunun altını çizerek ifade etmek isterim, kapsamayacaktır da. Bu konuda eğer CHP ve MHP’nin başka teklifleri varsa bu teklifleri de değerlendirmeye hazırız. Tasarıyı titizlikle gözden geçiriyoruz.

AK PARTİ TEKLİFİ GERİ ÇEKECEK Mİ?

Çok net söylediğimi düşünüyorum. Ortada parlamentoya gelen tekliften başka bir teklif yok. Muhalefet partileri de bu konuda somut bir düzenleme ile gelirse teklif gözden geçirilir.

İSRAİL’İN EZANI YASAKLAMASI

İsrail’de, Mescid-i Aksa’da ve diğer camilerden ezan okunmasıyla ilgili kısıtlamanın gündeme getirilmesi, hiçbir bakımdan kabul edilebilecek bir durum değildir. İnanç, din, vicdan özgürlüklerine bütünüyle aykırı olan bir durumdur. İsrail’in ezan kısıtlaması kabul edilecek bir durum değil. Son derece yanlış bir teşebbüstür.

ERDOĞAN’IN ŞANGHAY 5’LİSİ ÇIKIŞI

Türkiye dünyanın bütün bölgeleriyle eş zamanlı iletişim kurabilecek ender ülkelerden biridir. Türkiye’nin eli kuvvetlidir. Türkiye’nin dile getirdiği bir niyeti var.

ANAYASA GÖRÜŞMELERİ

Görüşmeler olumlu bir seyirde gidiyor. MHP bir karar verecek ondan sonra 330’u aşacak olduğumuz görüldüğü takdirde hızlı bir şekilde konu meclise gelecektir.

ÖTV DÜZENLEMESİ

Henüz cumhurbaşkanımızın onayından geçmedi. Geçtikten sonra maliye bakanlığımız çalışmasını yapacak ve bakanlar kurulunda ne şekilde kabul edilirse kesinlik kazanmış olacak.

EMEKLİYE PROMOSYON

Son şekline gelince bu müjdeyi vereceğiz.

MEDYAGUNDEM

dogan1

Gücün yetmez Aydın Doğan!

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Hürriyet gazetesinin manşeti ile ilgili olarak, “Öyle anlaşılıyor ki birileri Türkiye’de sivil …

numan2

Bazı gazeteciler ayaklarını denk alsınlar

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu toplantısı hakkında açıklamalarda bulundu ve soruları …

numan1

Ak Parti bir fire bile vermeyecek

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, TRT Haber’de canlı yayınlanan özel programda, gündeme ilişkin değerlendirmede bulundu. Başbakan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir