Anasayfa / GENEL / CHP de paralel temizliğe başladı!
chp

CHP de paralel temizliğe başladı!

Kılıçdaroğlu’nun seçim hezimeti nedeniyle MYK’da yaptığı değişikliğin yankıları sürüyor. Seçimlerden önce cemaatin ipine sarılan CHP’de paralel örgütle ilişkileri düzenlediği iddia edilen Umut Oran’ın görevden alınması dikkat çekti.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 30 Mart yerel seçimlerindeki başarısızlık nedeniyle Merkez Yönetim Kurulu’nda yapması beklenen değişikliği dün yaptı.  Kılıçdaroğlu’nun dün görevden aldığı 4 isim arasından en çok dikkat çeken ise, paralel örgütün adeta sözcüsü gibi hareket eden Umut Oran oldu.
Seçmenin paralel örgütle yaptığı işbirliği nedeniyle CHP’yi cezalandırmasının faturasını Kılıçdaroğlu, cemaatle ilişkilerini düzenleyen Umut Oran’a kesti. Umut Oran’ın görevden alınması kulislerde, “CHP cemaatle arasına mesefa koyuyor” yorumuna neden oldu.
Umut Oran 17 Aralık’tan bu yana yaptığı açıklamalar ve soru önergeleriyle oldukça dikkat çekmişti. Umut Oran’ın yaptığı bu eylemleri adeta paralel örgütün CHP’deki temsilcisi yorumlarına neden olmuştu.
İşte Umut Oran’ın o demeçleri ve soru önergeleri:
ORAN’DAN BAŞBAKAN’A “İSTİFA EDECEK MİSİNİZ?” SORUSU
CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran 17 Aralık’ta verdiği soru önergesinde,  TBMM Başkanlığına Başbakan Erdoğan’ın yanıtlaması istemiyle soru önergesinde “Üç bakanınızın dolaylı olarak da olsa isminin karıştığı bu yolsuzluk operasyonu nedeniyle istifa edecek misiniz? diye sormuştu.
ORAN’IN ELİNE GEÇEN ESRARENGİZ BİLGİLER
CHP Milletvekili Umut Oran 17 Aralık operasyonu ile ilgili 21 Mart’ta verdiği soru önergesinde, Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan ve kızı Sümeyye Erdoğan ile yaptığı iddia edilen telefon görüşmelerini gündeme getirmişti. Oran önergede şu ifadeleri kullanmıştı.
“17 Aralık 2013 tarihinde gerçekleştirilen ‘Büyük Rüşvet ve Yolsuzluk Operasyonu’nun yapıldığı saatlerde Recep Tayyip Erdoğan ve aile fertleri arasında gerçekleşen telefon görüşme trafik ve sinyal kayıtlarına dair tarafıma ulaşan bazı bilgiler bulunmaktadır.”
Oran, operasyon sabahı ile sonrasında Erdoğan’ın yaptığı ve sosyal medyada yer alan bu konuşmalarla elindeki verilerin saat ve süre olarak tuttuğunu açıklamıştı.
“BAŞBAKAN KAÇACAK” İDDİASI
Umut Oran ayrıca 30 Mart seçimlerinden önce,  “Bu hafta Başbakan’ın korktuğu şey başına gelecek. Başbakan 30 Mart’ı görmeden siyasetten çekilebilir ve yurt dışına kaçabilir” ifadesini de kullanarak kamuoyu tarafından bilinmeyen bir veriye daha sahip olduğunu ima etmşti.
“ERDOĞAN KENDİSİNE SUİKAST BİLE DÜZENLETEBİLİR” İDDİASI
Başbakan Erdoğan’ın seçimden kaçmak için her türlü yolu deneyebileceğini, hatta bunun kendisine suikast düzenletmekten, Türkiye’de bir iç karışıklık yaratmaya kadar uzanabileceğini iddia eden Umut Oran, “Çünkü bu seçimin sonucu net. AKP çok ağır bir yenilgiye uğrayacak. Bu hafta yeni gelişmeler olacak. Kuşu yakalamak istiyorsanız keçileri kaçırmanız lazım. O kuş 40 milyon” diye konuşmuştu.
CEMAATLE KILIÇDAROĞLU’NU GÖRÜŞTÜRMÜŞTÜ
CHP Genel Başkanı ve beraberindeki heyetin, ABD’deki temasları sırasında Fethullah Gülen Cemaati’nin ABD’deki çatı örgütlerinden Türk Amerikan Birliği (TAA) temsilcileriyle TAA’nın ofisinde buluşmalarını sağlayan kişinin de Umut Oran olduğu iddia edilmişti.      (stargazete.com)

MEDYAGUNDEM

izmir

CHP’nin inadı İzmir’i felç etti

Büyükşehir Belediyesi, ‘Bunlar uzun yol gemisi’ uyarılarını hiçe sayıp körfez için 15 gemi aldı. Büyük …

chp9

Bu bir dramdır; CHP’nin milyon yalanı elinde patladı

CHP mitingine 61 ilden 38 bin kişinin taşındığını belgeleyen liste ortaya çıktı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun gerçekleştirdiği …

chp8

Bir CHP rezilliği

CHP’li vekiller sözde adalet yürüyüşü sonrası CHP’nin Maltepe’de yaptığı mitingin fotoğrafları yerine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kazlıçeşme …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir