Anasayfa / GENEL / Çevir kazı yanmasın Leman!
leman4

Çevir kazı yanmasın Leman!

Kurban kesenlerle IŞİD’i bir tutan Leman Sam her kesimden büyük tepki toplamasının ardından ilk kez konuştu.

Kurban Bayramı’nın birinci gününde yazdığı tweet nedeniyle hakaret yağmuruna uğrayan Leman Sam: “Müslümanlıkla ilgili bir laf yok yazdığımda. Ne İslam lafı geçiyor ne kurban ne de bayram. Benim kızgınlığım insanoğluna, Müslüman’a değil”

Milliyet Gazetesi’ne konuşan Leman Sam şu açıklamalarda bulundu.

Hangi ruh hali içinde yazdınız o tweet’i?

Bir kere şunu söylemek istiyorum, kendimi savunmak için herhangi bir şey söylemeyeceğim çünkü savunulacak hiçbir şey yok. Hâlâ sözlerimin arkasındayım. Onu bir görüntünün üzerine yazmıştım, yazdığım tweet’in Kurban Bayramı’yla alakası yoktu ama Kurban Bayramı’ndaki görüntülerden sonra da yazardım muhtemelen.

Hangi görüntü üzerine yazmıştınız?

Kesilmiş, asılmış bir hayvanın içine çocuğu koyup resim çektirmişlerdi. Bir diğerinde de kesilmiş bir hayvanın kafasını çocuğun eline vermişlerdi… Şimdi herkesin inanç özgürlüğü vardır, herkes neye istiyorsa ona inansın, bu beni ilgilendirmez. Ama benim çocukluğumda da Kurban Bayramı vardı ve o gün Kurban Bayramı bu şekilde kutlanmazdı. Benim bildiğim kadarıyla o alınan hayvancağızlar güzel bakılır, o gün geldiği zaman gülsulu tülbentlerle gözleri bağlanır, işini bilen insanlar tarafından kesilir. Kimse kimseye gösteriş yapmak için kurban kesmez. Ben o zaman da çok onaylamıyordum ortalık yerde yapılmasını ama gün geçtikçe artık öyle bir abartı haline geldi ki Boğaz kırmızı akıyor, ortalık kıyamet gibi, kaçan hayvana işkenceler ediliyor, elektrikli testerelerle hayvanlara saldırılıyor, benim ruh sağlığım bozuluyor. Dediğim gibi, yazdığım tweet’in aslında Kurban Bayramı’yla ilgisi yoktu.

MEDYAGUNDEM

feto-foto1

Hırsız köpekler milletin parasını çalıp kurbanını kesmemişler

FETÖ’nün yardım derneği Kimse Yok Mu’nun yardımseverlerden topladığı kurban paralarını ABD’ye gönderdiği ortaya çıktı. FETÖ’nün …

feto-foto1

FETÖ’nün büyük ‘kurban’ vurgunu

Fetullahçı Terör Örgütü’ne yönelik operasyonda ele geçirilen belgelerde, örgütün esnaflardan sorumlu ‘imamı’ olduğu belirtilen bir …

terorist-feto2

FETÖ suikast için DAEŞ’ten yardım istedi

15 Temmuz darbe girişiminde başarılı olamayan FETÖ’nün Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yakın bir kişiye yönelik suikast için …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir