Anasayfa / ANALİZ / Cemaatin sinsi planı adım adım böyle uygulandı!
cemaat1

Cemaatin sinsi planı adım adım böyle uygulandı!

MEDYAGUNDEM.COM- Bir Cemaat taktiği olan “O bizi temsil etmiyor ” klişesini daha önce yazmıştık.

gulen-kafesleme

Bu taktikle maksat, cemaati şiilikte de olan “masum” kavramına oturtmak. Bu yapılan “o yapanın siz nerden biliyorsun cemaatten olduğunu” denilerek, cemaatin asla kötü olamayacağını daima temiz olduğunu inandırma çabasından başka bir şey değil.  

Bunun sebebi daha önce yazdığımız gibi cemaatin bir mehdilik hareketi olduğuna inanılması veya inandırılması. Çünkü dünyayı bu mehdilik hareketi olan cemaat kurtaracaktır. Masum olmayanın mehdi olamayacağının göstergesi peygamberimiz hep onların rüyasına girer çünkü onlar masum ve seçilmiş topluluktur. Bu algıyı 17 Aralık operasyonu başladığında cemaatin Twitter sözcüleri Önder Aytaç ve Emre Uslu’nun aynı klavyeden çıkmış olan burada da haber olan twitlerinde görebiliriz.

emre-onder

17 Aralık operasyonunun cemaat değil devlet içinde birilerinin yaptırdığını yazarak algı operasyonu yapıyorlardı. Yine Twitter’da Adem Yavuz Yeni Şafak gazetesinin fake hesabından yaydığı haberle, İçişleri Bakanı Muammer Güler’in “operasyon emrini kendim verdim” dediği yalan haberini yayarak Emre Uslu ve Aytaç’ın oluşturmak istediği  “bütün suçlu hükümet cemaat ise masum” algısına yardım ediyordu.  Kısacası taktik hep aynıydı cemaat operasyon yapıyor diğer gazetelerde kripto elemanları da yaptıkları tüm operasyonları Erdoğan’a ya da hükümete yıkıyordu.

Şike operasyonunda Aziz Yıldırım’ın az ceza alması için Cumhurbaşkanı yasayı reddetmesine rağmen tekrar Meclis’ten geçiren Başbakan’ı düne kadar Fenerbahçe taraftarı, Fener’i ele geçirmekle sorumlu tutuyordu. Cemaatin, “Fenerbahçe’yi Başbakan ele geçirmek istiyor” algısı oluşturulmak için, Fenerbahçe şampiyon olmayınca kupayı Amerika’ya yolladığını unutan Ergun Babahan t24 adlı sitede yazdığı yazıda da bu operasyonu Başbakan’ın üzerine yıkmakla meşguldü. (http://t24.com.tr/yazi/fenerbahceyi-ele-gecirmeye-gucun-yetmez-sayin-erdogan/8348)

CEMAATİN FENERBAHÇE OPERASYONUNUN ASIL AMACI

Yeri gelmişken değinelim, bazıları cemaatin Fenerbahçe’yi ele geçirmek istemesine anlam veremiyor. Aslında Fenerbahçe’yi ele geçirmek istediği yok bu operasyonlar baştan dediğimiz gibi Başbakan’ın imajına zarar verip ona karşı geniş kitlelerin nefret duyması için yapılıyor. Başbakan’ın Galatasaray’ı ele geçirmesi mantıksız olurdu, niye Başbakan tutmadığı bir kanalın yönetimini ele geçirsin diye sorulara muhatap olunacaktı.

DARBE PLANI ADIM ADIM BÖYLE UYGULANDI

Başbakan algısına zarar verme işlerinden biri de Gezi Parkı eylemleri öncesi İnönü Stadı yıkılırken polisin stadının yıkılışını kutlayan Beşiktaş taraftarını aşırı biber gazı  sıkarak  masum bir olaydan ceberrut bir devlet algısı oluşturarak yapıldı. Cemaatin Fenerbahçe ve Beşiktaş taraftarlarını terörize ettiği gibi yaptıkları başka operasyonlarla diğer geniş halk kitlelerine karşı Başbakan’ı dolduruyordu; çünkü hiçbir darbe halk desteği almadan başarılı olamazdı.

Gezi öncesi sol kesimin internet filtresi ve alkol düzenlemeleriyle nasıl kandırılıp galeyana getirildiği şimdi daha iyi anlaşıyor. Yine Gezi Parkı öncesi internet filtresini “internete yasak geliyor” diye gösterip, kara propaganda ve kışkırtma ile 200 bin kişi sokağa dökülmüştü.

ALGI OPERASYONUNDA BAŞARISIZ OLDULAR İŞİ MONTAJ KASETLERLE SÜRDÜRÜYORLAR

Cemaat şimdiye kadar bu algı olayında gizli kapaklı, dedikodular ve kripto gazetecileriyle yapıyordu ama artık yaptıkları planlar deşifre olunca bu algı üretme işini montaj kasetleri kullanarak yapmaya başladı. Şimdi de cemaat gazetesi ve ses kayıtlarıyla Başbakan’ın Fenerbahçe kongresinde Aziz Yıldırım’a karşı olduğu iddiasını yaymakla meşgul. Son zamanlarda dolaşan iddialar “turpun büyüğü” olan Muhsin Yazıcıoğlu’nu ölümünü ve Uludere olayını Başbakan’a yıkmak için montaj ses kayıtlarını ortaya dökecekleri yönünde.

Sanki yukarıdan bir el “AKP ve Cemaati bitirme planı”nı Albay Dursun Ali Çiçek’ten alıp sanki cemaate vermiş gibi ama her yaptıkları taktik ellerinde patlıyor. Bu montaj kasetlerle de başarılı olmayacaklar. Cemaatin bu yaptıklarıyla becerebildikleri tek şey  “masum cemaat” algısını kendi elleriyle yerle bir etmek oluyor.

MEDYAGUNDEM

fener6

FETÖ mağduru Fener’i FETÖ için yollara döküyorlar!

“Adalete yürüyüş” altında tamamen Fetullahçı terör örgütü için yollara düşen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun …

galata

‘Fetullah’ın köpeği Galatasaray’ diyen Fenerliler haklı çıktı

Pensilvanya’ya kaçan azılı FETÖ’cü teröristler Arif Erdem ve Hakan Şükür’ün ihracını oy çokluğuyla reddeden Galatasaray …

soner-enis

FETÖ’nün Hürriyet ve CHP imamı!

Soner Yalçın Sözcü gazetesinde “Cemaat’in CHP imamı” başlıklı yazısıyla CHP milletvekili Enis Berberoğlu’nun FETÖ bağlantısını …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir