Anasayfa / GENEL / Cemaatin iyice zıvanadan çıktığını gösteren haber!
cemaat-konya

Cemaatin iyice zıvanadan çıktığını gösteren haber!

Konya’da bir imam, cuma hutbesini okuduğu sırada, tehdit ve hakaretine maruz kaldığını ileri sürdüğü dershane öğretmeni hakkında suç duyurusunda bulundu. İmamı sorgulamaya kalkışan öğretmenin kendisini polis olarak tanıttığı, olay karakola intikal edince gerçeğin ortaya çıktığı öğrenildi.

Şems Tebrizi Mahallesi’ndeki Kadı İzzetin Camisi’nin imamı Hüseyin Ünlü’ye, hutbe sırasında, bir dershanede öğretmenlik yapan B.B’nin “Senin arkanda namaz kılınmaz” diyerek hakaret ettiği ileri sürüldü. Namaz sonrası B.B’nin kendisini polis olarak tanıtıp, Ünlü’ye hakaret etmeye devam ettiği iddia edildi.

Cemaatin araya girmesiyle olay yatıştırıldı. Camidekilerin haber vermesi üzerine olay yerine gelen ekiplerle polis merkezine giden Ünlü, tehdit ve hakaret iddiası ile kendisini kamu görevlisi olarak tanıttığı için B.B’den şikayetçi oldu. Olaya şahit olan cemaatin bir kısmı ise imama destek için polis merkezine geldi.

Burada, yaşananlara tepki gösteren cemaattekiler, imamın her şeye rağmen sakinliğini koruduğunu kaydetti. Hüseyin Ünlü, gazetecilere yaptığı açıklamada, Cuma namazı sırasında yaşananların büyütülecek bir olay olmadığını belirtti.

Olayın yanlış anlaşılmadan kaynaklandığını ifade eden Ünlü, “Söz konusu kişi, cami içinde bazı ifadelerden dolayı, fevri olarak bir çıkışta bulundu ve bizden hesap sormaya kalktı. Sonra olay polise intikal etti. Büyütülecek bir olay değil, münferit bir durum” dedi.

– Soruşturma başlatıldı

B.B’nin kendisini polis olarak tanıttığı iddiasının hatırlatılması üzerine Ünlü, “Bizden hesap sorar gibi; ‘Kimliğiniz var mı, resmi imam mısınız?’ diye sorunca, biz de kendisine ‘Siz kimsiniz?’ diye sorduk. ‘Polis memuruyuz’ deyince kimliğini görmek istedik. Kimlik gösteremeyince cemaatimiz, ‘Polissen kimliğini göster’ diye kendisine kızdı. Şüpheli, öğretmenmiş. Şikayetçi oldum” diye konuştu.

Ünlü’nün avukatı Yasin Oruç ise detaylı bilgi vermelerinin doğru olmayacağını dile getirdi. Oruç, “Bugün Konya’da, Gezi olaylarında camiye ayakkabıyla girilmesinden daha çirkin bir davranışın olduğunu, müşteki ve tanık ifadelerinden algıladığımı ifade edebilirim. Dershane müdürü geldi, münferit bir olay olduğunu, üzgün olduğunu söyledi” ifadelerini kullandı.

B.B’nin ise polisteki ifadesinde, “Hutbeye kızdım, tepki gösterdim” dediği öğrenildi. Başlatılan soruşturma devam ediyor.

MEDYAGUNDEM

erdogan

Konya’dan nokta; eyalet federasyon yok

Konya’da konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, eyalet sistemi eleştirilerine cevap verdi: Eyalet bizim gündemimizde olmadı, olmayacak. …

konya

Demokrasi nöbeti gönüllerde devam ediyor

Konya’da elektrikler kesilince, darbe girişimi olduğunu düşünen bazı vatandaşlar ellerinde bayraklarla valilik binasının önüne geldi. …

soner-enis

FETÖ’nün Hürriyet ve CHP imamı!

Soner Yalçın Sözcü gazetesinde “Cemaat’in CHP imamı” başlıklı yazısıyla CHP milletvekili Enis Berberoğlu’nun FETÖ bağlantısını …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir