Anasayfa / GENEL / Cemaatin gazetesinde BDP çatlağı!
zaman-bdp

Cemaatin gazetesinde BDP çatlağı!

Sinop ve Samsun’daki saldırılar yüzünden erken bitirilen BDP’nin Karadeniz gezisi ile ilgili tartışmalar Zaman yazarlarını da ikiye böldü.

BDP’nin sakin başlayan Karadeniz gezisi Sinop ve Samsun’da yaşanan olaylar nedeniyle yarım kaldı. Heyet, bir sonraki durak olan Trabzon gezisini iptal ettiğini açıkladı.

Medyada olayların yaşandığı andan itibaren çok çeşitli yorumlar geldi. Kimi geziye destek verirken kimiler eleştirdi.

BDP’nin Karadeniz gezisi ile ilgili tartışmalar Zaman yazarlarını da ikiye böldü.

Zaman gazetesi yazarlarından Hüseyin Gülerce, BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder’e hitaben köşesinden “gerekirse ben de geleyim” diye seslenirken gazetenin diğer yazarları Mustafa Ünal ve Mehmet Kamış “BDP heyetinin orada ne işi var” yorumunu yaptı.

GÜLERCE: “SAMİMİYETİNİZE HÜSNÜZANNIM VAR”

Yaşananlarla ilgili istihbarat zaafı olduğunu belirten Gülerce köşesinde şunları yazdı:

“Tanıdığım için Sayın Sırrı Süreyya Önder’e seslenmek isterim. Samimiyetinize hüsnüzannım var. Bir milletvekilimizin Türkiye’nin her yerine gitmesini savunuyorum ve devletin emniyet güçlerinin güvencesi altında olmanız gerektiğini biliyorum. Sizin, öğretmenevinde fotoğraflara yansıyan o tutsakmış gibi haliniz, inanınız beni derinden üzdü. Milletvekillerine, böyle bir muameleyi kimse reva göremez. Bu hali, vicdan sahibi hiç kimse sineye çekemez.”

GÜLERCE: “SİZİNLE HER YERE GELMEYE HAZIRIM”

BDP’nin zamanlamasını doğru bulmadığını da belirten Gülerce şöyle devam etti: “En kritik, en hassas çizgide yürüyoruz. Çözüm süreci, arzuladığımız barışı getirsin, ben sizinle her yere gelmeye hazırım…”

MUSTAFA ÜNAL: BDP’LİLERİN AMAÇLARI BAŞKA

BDP’nin “başka amaçları olabileceği” imasında bulunan Zaman gazetesi yazarı Mustafa Ünal ise şunları yazdı:

“‘BDP heyeti Karadeniz turuna çıkacak’ haberini okur okumaz huylandım. Neden şimdi? Neden Karadeniz? Seçim çalışması mı, siyasi mesaj mı? Karadeniz, BDP’nin en zayıf olduğu bölge. Bir parti faaliyeti olmadığı muhakkak. Yoksa başka amaçlar mı söz konusu?”

MEHMET KAMIŞ: “SON DERECE ZAMANSIZ BİR GEZİ”

Gazetenin bir diğer yazarı Mehmet Kamış ise tepkisini ” BDP nihayet son derece lüzumsuz ve zamansız Karadeniz gezisini iptal edip tahrik sürecini daha ileriye götürmedi. Zamansız bir geziydi çünkü bu…” sözleriyle dile getirdi.

MEDYAGUNDEM

burakakbay

Sözcü’yü FETÖ kurdurmuş olabilir

Gazeteci Hüseyin Gülerce Sözcü gazetesinin bazı mensuplarına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında ifade verdi. İstanbul Cumhuriyet …

feto3

FETÖ’nün tabanı da tavanı kadar hain!

Uzun süre Fethullah Gülen’in yakın çevresinde bulunan ancak 17-25 Aralık kumpası sürecinde örgüt ile bağlarını …

kemal-feto1

KK’nın FETÖ aşkına bakın!

FETÖ’nün en önemli yayın organlarının başında gelen Zaman ve Bugün’e kayyum atanması üzerine CHP Genel …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir