Anasayfa / GENEL / Cemaatin el üstünde tuttuğu Taraf yazarı insanlıktan çıktı!
ceyda-karan6

Cemaatin el üstünde tuttuğu Taraf yazarı insanlıktan çıktı!

Ceyda Karan hem katıldığı canlı yayın programında hem de bugünkü köşe yazısında Suriye konusunda Türkiye’yi eleştirdi.

Taraf Gazetesi yazarı Ceyda Karan, CNN Türk’te yaptığı açıklamalarla yine çileden çıkarttı. Suriye’de Esed rejimi tarafından işlenen savaş suçlarını belgeleyen rapor ve fotoğraflara rağmen yaşanan drama tek taraflı bakmaya devam eden Karan, bu tutumunu devam ettiriyor.

“SURİYE KONUSUNDA TÜRKİYE AMERİKA’YI YÖNLENDİRDİ”

Programda “Sizce Türkiye Suriye konusunda yanıltıldı mı?” sorusuna cevap veren Karan “Türkiye baştan itibaren sahada çok güçlü olduğunu, Suriye’yi çok iyi bildiğini söyledi. Ama bunların hepsi fos çıktı. Zannedersem bu noktada Batı’yı yönlendiren de Türkiye oldu. Amrikalılar’dan çok Türkiye Amerika’yı yönlendirdi” dedi.

Karan’ın bugünkü köşe yazısında da aynı tavrını gösterdi. İşte Karan’ın “Savaş çığırtkanları…” başlığıyla kaleme aldığı yazıdan ilgili bölüm:

“Şimdi 55 bin foto çıktı ortaya, el-Muhaberat yapmış olabilir mi, çok mümkün. Mizansen olabilir mi, bu da çok mümkün, hele ki sponsor Katar ise! Suriye’de iş vekâleten kirli savaşa döküleli çok oldu. İşin içinde petrol de var, her türlü iktidar hırsı da, Şam’da namaz kılma rüyaları da!.. Bu sebeple ölüyor yüzbinler, Alevi’si, Sünni’si, Hıristiyan’ı, Kürd’ü, birileri sadece ümmetlerine gözyaşı döküyor!”

MEDYAGUNDEM

tsk2

TSK’ya darp kumpası

Hudut hattında yakalanan kaçaklara kötü muamele yapan askerlerin görüntülerinin yurt dışından servis edildiği belirlendi. Söz …

askeri

Türkiye 5 Temmuz’dan sonra harekete geçiyor

Bir yandın Irak ve Suriye’deki terör olayları diğer yandan Katar üzerinden Ankara’ya yönelik planlar… Türkiye …

idlib1

Türkiye İdlib’de ABD’ye izin yok!

Rusya, Suriye’de oluşturulacak güvenli bölgelerin ABD uçaklarına kapalı olacağını duyurdu. Kazakistan’ın başkenti Astana’da yapılan Suriye …

1 Yorum yapıldı

  1. Medya Donkişotları

    Mizansen olabilirmiş! Teeeh! Alsana dünyanın en aklı evvel birini! Dünyanın müşterek görüşüne karşı, gazeteci değil mübarek doktor, işkence bilimi uzmanı, adli tıp vakaları uzamanı gibi görüş bildirmeye bak yaa! Hasta ettin beni! Cehaletin adını yanlış koymuşlar abi, EbuCeyda olması gerekmez mi? İşin içinde petrol de varmış! Teeeh! Sen ne mübarek sin be! Bu birde gazetenin dış bilmem ne uzamanı olacak hee! Petrol olsaydı Esed’in işi şimdiye çoktan bitmişti, tıpkı Libya’da ki gibi! EbuCeyda İsrail İsrail! İsrail’in güvenliği olduğunu ya bilmiyorsun, yada şey oluyorsun. Konuları çarpıtırken İsrail’i ‘S’ geçmen çok zeki olduğunu, bizlerinde çok aptal olduğumuz gösterir mi? Zeka Fukarası! İnayet ola! Naş Naş! Ömer Seyfettin’in Bomba kitabındaki Bulgar kızı gibi ‘Naş, naş Çarigrad naş..Raz-va-tri’ okumuşsun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir