Anasayfa / GENEL / Cemaatin bankasıyla ilgili ekonomi kulislerindeki şok iddia!
bank-asya3

Cemaatin bankasıyla ilgili ekonomi kulislerindeki şok iddia!

MEDYAGUNDEM.COM- Bugün Sabah gazetesindeki köşesinde Erdal Şafak, kendisine cemaatin FEM dershanesinde görevli bir öğretmenden gelen mektubu yayınladı.

erdal-itiraf

Mektuptaki şu bölüm, cemaatin bankası Bank Asya’nın milletten nasıl darbe yediğinin de göstergesiydi. Şafak’a gelen mektupta, cemaatin Bank Asya’yı kurtarmak için üyelerine Şekerbank’tan kredi çektirip, paraların Bank Asya’ya yatırıldığını ihbar ediyordu:

“Bank Asya olaylarında yine müdür bey ‘Kirada olanlar kiralarını birkaç ay yatırmasın. Varsa yastık altındaki altın, para benzeri şeyleri Bank Asya’ya yatırsın’ demişti ve yatırmayanları takibe almıştı. Hatta bütün öğretmenlere maaş bordrosu ve imza sirküleri hazırlatıp Şekerbank’tan faizle ihtiyaç kredisi çektirip Bank Asya’ya yatırmalarını istediler. Sadık abi adında Marmara ya da İstanbul abisi vermişti bu talimatı. Üstelik belki krediye başvuran olmaz diye müdür bey Şekerbank’tan bir personeli çağırıp işlemleri dershanede yaptırdı.”

ESKİ PARAYLA 2 KATRİLYON ÇEKİLDİ

17 Aralık komplosuyla birlikte halkın Bank Asya’dan mevduatını sırf cemaate tepki amacıyla çektiği ve bu rakamın da 2 milyar Türk lirası civarında, eski parayla 2 katrilyon lira olduğu konuşuluyor. Bu rakamın bankacılık kanununa göre cemaatin bankasını batma noktasına getirdiği ve devletin müdahalesini gerektirdiğinden söz ediliyor. Bank Asya’nın  kurtarılması için de cemaatin üyelerine talimatlarla Şekerbank’tan krediler çektirildiği ve o paraların Bank Asya’ya yatırıldığı iddia ediliyor.

2 milyar liralık darbenin cemaate olan tepkinin de bir göstergesi olduğu yorumları yapılıyor.  

MEDYAGUNDEM

ercan1

Fox TV’nin FETÖ’cü müdürünün anormal hesap hareketleri

Hrant Dink soruşturmasında tutuklanan FOX TV Haber Müdürü Ercan Gün, Fetullah Gülen talimat verince ne …

faruk

FETÖ’cü kirli ilişkiler ağından TÜSİAD Başkanı da çıktı

FETÖ’nün kozmik odalarından Tarkim’in sahibi Faruk Bayındır’ın Türkiye’den nasıl kaçtığına TAKVİM ulaştı. Bayındır, bir gece …

bankasya1

FETÖ kuryesi milyoner akademisyenler

FETÖ mensubu 5 bin akademisyen ve eşlerinin örgütün para kaynaklarından olan Bank Asya’da bir milyar …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir