Anasayfa / GENEL / Cemaat Sarıgül ile ittifak yaptı!
ovur-sarigul

Cemaat Sarıgül ile ittifak yaptı!

MEDYAGUNDEM.COM- Sabah yazarı Mahmut Övür bugün köşesinde çarpıcı bir kulisi paylaştı. İstanbul Büyükşehir Belediye seçimleri için “Sarıgül cemaate, cemaat de Sarıgül’e sıcak bakıyor” iddiası bugünlerde çok konuşuluyor.

Övür, İstanbul seçimleri için en çok konuşulan isimler arasında olan Mustafa Sarıgül’ün Şişli’ye veda ederek İstanbul için aday olacağını yazdı. Övür, Sarıgül ile Gülen Cemaati arasındaki dirsek teması bilgisini paylaştı.

İşte Mahmut Övür’ün yazısındaki ilgili bölüm:

(…)

…Sarıgül, Türkiye Demokrasi Hareketi’nin il ve ilçe başkanlarına istanbul Maslak’taki Sheraton Oteli’nde bir iftar verdi.

O iftara katılanlara göre, “Sarıgül, Şişli’ye veda” etti.

Peki, karar ne zaman açıklanacak? TDH’lılara göre önümüzdeki günlerde açıklanacak.

Gülen Cemaati’nden ‘yeşil ışık’ İstanbul seçimleri bu kez gerçekten farklı olacak… Yeni siyasi aktörlere ve yeni siyasi dengelere yol açabileceği gibi siyasi yok oluşlara da neden olabilecek. Bu nedenle Sarıgül, riskleri aza indirmek için temkinli adım atıyor. O adımlardan biri de Gülen Cemaati’yle ilişki. Kulislerde denilen şu; “Sarıgül, cemaate, cemaatte Sarıgül’e sıcak bakıyor.” Son uyarıyı da CHP’yi ve Sarıgül’ü iyi izleyen deneyimli bir siyasetçi yapıyor: “Sarıgül, satın alabildiği oyu şu ana kadar aldı. Sokağa inmezse işi hiç kolay değil. Çok farklı kesimlerden oy alacağı doğru ancak CHP adayı olduğu için hem içeriden hem dışarıdan oy kaybedebilir. Bu gerçeği görerek hareket etmeli.” Bu yaz her açıdan sıcak bir yaz olacak.

(…)

ÖVÜR’ÜN YAZISI İÇİN TIKLAYIN

MEDYAGUNDEM

meral

KK’nın Akşener ile pazarlığı!

Sabah gazetesinde Mahmut Övür’ün “Kılıçdaroğlu- Akşener pazarlığı” başlıklı yazısı şöyle… Türkiye, 10 Ağustos 2014’te Cumhurbaşkanı’nı …

kk-adil

KK’nın Adil Öksüz yalanını ne çabuk unuttunuz?

Mahmut Övür bugünkü yazısında önceki gün iddianamesi açıklanan Adil Öksüz’ün kaçırılması davasını ve CHP lideri …

kk2

PKK’lılaşan CHP!

Sabah gazetesinde Mahmut Övür’ün “CHP mi PKK’lılaşacak PKK mı CHP’lileşecek?” başlıklı yazısı şöyle… Referandum sonucunu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir