Anasayfa / GENEL / Cemaat okullarını kapatma sinyali
azerbaycan1

Cemaat okullarını kapatma sinyali

Başbakan Erdoğan, Azerbaycan’da Aliyev ile basın toplantısı düzenledi. Cemaat okullarının son durumu sorulan Aliyev, kapatma sinyali verdi.

Al Jazeera Türk muhabiri, Azerbaycan lideri Aliyev’e Cemaat okullarının kapatılıp kapatılmayacağına yönelik bir soru yöneltti. Aliyev ise açıklamasında Türkiye ile dost ve kardeşlik vurgusu yaptı. “Türkiye’ye zarar verecek herhangi bir adımı kabul etmeyiz.” diyerek Azerbaycan’daki Cemaat okullarının kapatılacağı sinyalini verdi.

“Biz sürekli görüşüyoruz. Geçtiğimiz aylarda da görüşüyoruz kendisiyle. Biz müttefikiz, dostuz, kardeşiz. Bir mesele yoktur ki onu samimiyetle konuşmayalım. Başka sahalarda olduğu gibi Azerbaycan Türkiye ile hemfikirdir. Türkiye’ye zarar verecek herhangi bir adımı kabul etmeyiz. Dünyada yerimizi sağlamlaştırmak için Türkiye-Azerbaycan birliği devam edecektir.”

ERDOĞAN’IN AÇIKLAMALARI

Bizim aramızda tabiki siyasi, askeri, kültürel ekonomik ve ticari birliktelik, bizim kardeşliğimizin nereye vardığını gösteriyor. Önümüzde çok ciddi yatırımları birlikte atacağız. Özellikle doğalgaz konusunda atacağımız adımlar, bu konuyla ilgili olarak, daha önce Petkim’de başlayan süreç bu adımların ne kadar önem arzettiğini gösteriyor.

Aliyev ise okullar konusunda, ‘biz sürekli görüşüyoruz. Geçtiğimiz aylarda da görüşüyoruz kendisiyle. Biz müttefikiz, dostuz, kardeşiz. Bir mesele yoktur ki onu samimiyetle konuşmayalım. Başka sahalarda olduğu gibi Azerbaycan Türkiye ile hemfikirdir. Türkiye’ye zarar verecek herhangi bir adımı kabul etmeyiz. Dünyada yerimizi sağlamlaştırmak için Türkiye-Azerbaycan birliği devam edecektir.

MEDYAGUNDEM

azerbaycan1

Azerbaycan ordusu destan yazıyor; darmadağın ettik!

Azerbaycan ordusu, devam eden çatışmalarda Ermeni güçlerin komuta karargahını imha etti. Azerbaycan ordusu, Ermenistan-Azerbaycan cephe …

aliyev9

Türkiye’ye diz çöktürmek isteyenlere tokat gibi görüntü; defalarca sarıldılar

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, düzenlenen ortak basın toplantısının ardından kameralar önünde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a defalarca sarılması …

aliyev4

Terör örgütlerini kullananlar Türkiye’ye asla diz çöktüremeyecekler

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ortak açıklama yaptı. Ankara’daki hain saldırıya değinen Cumhurbaşkanı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir