Anasayfa / GENEL / Cemaat medyası tehdide başladı!
cemaat-tehdit

Cemaat medyası tehdide başladı!

MEDYAGUNDEM.COM- Diyarbakır’da barışın nikahının kıyıldığı, Türkiye’nin barış yolunda tarihi bir adım attığı süreçte ne hazindir ki cemaat, dershaneleri bahane ederek resmen barışı sabote etmeye kalkıştı.

Cemaat medyasının barışı değil savaşı tercih eden, tam anlamıyla 28 Şubatvari yayınları ibretle izlenirken, ZAMAN yazarları da Başbakan Erdoğan’ı oyla tehdit ettiler.

Bugün ZAMAN’da Mustafa Ünal ve Mümtazer Türköne yerel seçimlere vurgu yapıp, oy vermeme tehdidinde bulundular.

İşte o satırlar:

MUSTAFA ÜNAL :

“(…) Meselenin politik yönü de var. Siyasette çok kritik bir süreç başlamak üzere. Peş peşe üç seçim var. Sandığın şakası yok. 1 oy kazandırır veya kaybettirir. 2014 AK Parti’nin de Türkiye’nin de kader yılı. Özellikle de cumhurbaşkanlığı seçimi. AK Parti’ye ‘dershaneleri kapattığı’ için oy gelir mi? Ben ‘Evet, gelir’ diyene rastlamadım. Oy kaçar mı? Cevap için iki günlük tepkilere bakmak yeterli.

AK Parti’nin dershane meselesini başta siyasi perspektif olmak üzere her açıdan değerlendireceğini düşünüyorum. Mesele sadece bir eğitim değil çünkü, ülkenin kaderi söz konusu… Açtığı derin yara kabuk bağlamaz. Bunu anlamak için biraz kulak kabartmak kâfi.”

MÜMTAZ’ER TÜRKÖNE:

“(…) Dershanelerin kapatılması teşebbüsü, eğitimle ilgisi olmayan siyasî bir tasarruf. Gerekçesi? Gerekçesi de, iktidar temerküzü eğiliminin uygulama alanı olması. O zaman dershanelerin kaderi de siyasî gelişmelere göre belirlenecek. Önümüzde seçim var. AK Parti oylarını bloke etmek için dershaneleri bir manivela olarak kullanacak. Nasıl? Başbakan’ın “dershane oyları”nın İstanbul’da alternatif bir adaya yönelmesi korkusu var. Erdoğan’ın kriz tırmandırma tarzı, önce eşeği kaybettirip sonra da buldurmaya dayanıyor. Başbakan, dershane operasyonu ile yerel seçimler için ön alıyor. İşe yarar mı? Bu sefer Başbakan’ın attığı taş ürküttüklerine değecek mi? (…)”

MEDYAGUNDEM

kemal-feto1

KK’nın FETÖ aşkına bakın!

FETÖ’nün en önemli yayın organlarının başında gelen Zaman ve Bugün’e kayyum atanması üzerine CHP Genel …

mumtazer

FETÖ’nün kalemşörüne Erdoğan’a tehditten hapis

Savcı mütalaasında, Eski Zaman gazetesi yazarı Türköne hakkında, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı tehdit” suçundan 3 …

feto-medya

FETÖ’nün terörist yazarlarına müebbet

Zaman yazarları hakkında 3’er kez ağırlaştırılmış hapis cezası istendi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü …

1 Yorum yapıldı

  1. Tabandan kopuklar, tabanını nasıl eşek olarak gördüklerinin itirafını yapmış! Mümtaz Türköne sizin tabanı eşek olarak görmenizi esefle kınıyorum. Bilim adamlığınız bu saatten sonra tartışılmadan çöpe atılacak kadar seviyesizdir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir