Anasayfa / ANALİZ / Cemaat medyası “fitne” dersi veriyor!
cemaat-fitne

Cemaat medyası “fitne” dersi veriyor!

MEDYAGUNDEM.COM- Cemaat medyası kendilerine yönelik her eleştiri yapanı “karakter suikasti” ile infaz ededursun, kendilerinin nasıl sinsi ve şeytanın aklına gelmeyecek hesaplarla gazetecilik yaptıklarının ilginç örnekleri ortaya çıkıyor.

İşte bunlardan birine Başbakan Erdoğan’ın danışmanlarından Mustafa Varank Twitter’da şu çarpıcı twitiyle dikkat çekti:

“Cihan Haber Ajansı şeytanın aklına gelmeyecek bir haber ve yorum yapmış. Tebrik ediyor Gayretullaha havale ediyorum.”

varabk-cemaat

Cihan Haber Ajansı tarafından servis edilen haber her anlamda “fitne nasıl çıkarılır” dersine çarpıcı bir örnek gibiydi.

Haberin spotunda, “Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın öğrenci evlerinin denetimi konusunda yaptığı açıklamaya Diyanet fetva vermedi” denilmiş, Erdoğan’a “vurmak” için Diyanet üzerinden bakın nasıl bir tezgah tertip edilmişti:

“Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu, İslam hukukuna göre kişinin mesken hakkının olduğunu ve dokunulmazlığının bulunduğunu bildirdi. Bir vatandaşın, ‘İslam hukukuna göre devletin evi denetleme yetkisi var mıdır?’ sorusunu cevaplandıran Din İşleri Yüksek Kurulu, ‘İslam hukukuna göre kişinin mesken hakkı vardır ve dokunulmazdır” diye cevap verdi. Açıklamada devletin eve müdahil olabilmesi için bazı şartlar gerektiğini vurgulandı. Açıklamanın devamında ‘Belirli şartlar çerçevesinde hakkın kötüye kullanımından dolayı devlet müdahil olabilir’ denildi. Din İşleri Yüksek Kurulu, konuyla ilgili Türkiye Diyanet Vakfı tarafından bastırılan İslam Ansiklopedisi’nin Hak Maddesi’nin yer aldığı 15. cildine bakılmasını önerdi.”

MEDYAGUNDEM

ozkok

Alçak Özkök’e tepki yağıyor

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Varank, Hürriyet’teki bugünkü köşe yazısında yazdığı yazı ile büyük tepki toplayan Ertuğrul …

cumhuriyetg2

Terör paçavrası Alman domuzuna çalışıyor!

Her fırsatta FETÖ’ye arka çıkan Cumhuriyet gazetesi, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yurt dışındaki görevlilerinin FETÖ’cü hainler …

kabe

Dolarla savaşa Diyanet’ten önemli katkı

Diyanet İşleri Başkanlığı hac ve umre ücretlerini TL olarak tahsil edecek. Diyanet İşleri Başkanlığı, hac …

2 Yorumlar

  1. asıl siz fitne çıkarıyorsunuz.tamamen hizmet üzerinden siyaset yapıyorsunuz.sizin yüzünüzden
    akp düşmanı oluyorum.yalan mı peki yazılan. yokmu islamda yeri.

  2. Fitnenin çok ötesinde! Milleti okuması yazması olmayan, okuduğunu anlamadığını sanan zihniyetin tarifi, kelimeleri kifayetsiz bırakmıştır. ‘Devletin evleri denetlemesi’ gibi bir dil geliştirmelerini hayretle karşılıyoruz. Uygunsuz, yasal olmayan her yer denetlenebilir. Tıpkı askerin namusu dedikleri KOZMİK ODA’nın denetlendiği gibi! KOZMİK ODA denetlenirken cümbüş yapanları anlamada zorlanmıyoruz. Cemaatin tepkisini hiç anlamıyoruz! Tepki vermesi kesimin susup, tepki vermemesi gerekenlerin tepkisini daha da iyi anlıyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir