Anasayfa / GENEL / ‘Cemaat’ değil sayın Gül FETÖ
gul5

‘Cemaat’ değil sayın Gül FETÖ

Olağanüstü Hal kararının görüşmelerinin sürdüğü TBMM’de önemli bir toplantı yapıldı. 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül toplantı sonrası flaş açıklamalarda bulundu. Gül’ün FETÖ, Fetullahçı terör örgütü, paralel terör örgütü yerine “Gülen cemaati” ifadesini kullanması dikkat çekti.


TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Meclis’te bir araya geldi.
Görüşmeye MHP ve HDP temsilcilerinin de katıldığı öğrenildi.
11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül açıklama yaptı. İşte Gül’ün açıklamaları:

GÜLEN CEMAATİNE MNSUP BİR ÇOK ASKER VAR

Deşifre olan Gülen cemaatine mensup birçok askerin organize olmasıyla yönetimin ele geçirilmesi ve bir darbe teşebbüsü söz konusu. Her şey akla gelebilirdi ama TBMM’nin planlı bir şekilde bombalanacağı hiç akla gelmezdi. Büyük bir üzüntü içindeyiz, bunu yapanları şiddetle lanetliyoruz. Hak ettikleri cezayı göreceklerdir.

HALKI TANKLARLA EZDİLER

Halkı tanklarla ezdiler. Çok şehitler verildi, bu vesileyle önce bütün cesaretle vatan için canını feda eden askerlerimiz, polislerimiz ve vatandaşlarımıza rahmet diliyorum. Şüphesiz ki suçlular hak ettikleri cezayı göreceklerdir.

TAKDİR EDİLECEK BİR DAVRANIŞ

Bütün siyasi partilerin sağlam bir duruş sergilemesi çok takdir edilecek ve örnek davranışlar olacaktır. Türkiye bu acıları atlatacaktır. Siyasi partiler arasındaki yapıcı diyalog, bütün halkın beklediği bir manzaraydı.

MEMNUNİYETLE GÖRDÜM

Bu TBMM’yi ziyaretimde gördüğümde büyük bir memnuniyet gördüm. Türkiye bunları geride bırakacaktır ve tekrar çok parlak günlere süratli bir şekilde dönecektir.

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir