Anasayfa / GENEL / Cemaat Bülent Keneş’in dilini kaldıramaz!
ahmet-tasgetiren4

Cemaat Bülent Keneş’in dilini kaldıramaz!

Cemaat medyasının 17 Aralık operasyonunda takındığı tavrı ve kullandığı dili eleştiren Ahmet Taşgetiren “Cemaat bu dili kaldıramaz” dedi. 

24 TV’de 17 Aralık operasyonunu ve sonrasında gelişenleri değerlendiren Star yazarı Ahmet Taşgetiren, özellikle Cemaat medyanın dilinin savaş dili olduğunu belirtti.

Cemaat’in bu dili kaldıramayacağını söyleyen Taşgetiren, Today’s Zaman Genel Yayın Yönetmeni Bülent Keneş gibilerin üslubunun Cemaat mensuplarını da incittiğinin altını çizdi.

Ahmet Taşgetiren şöyle konuştu:

Bilmiyorum, ne kadar taşır Hizmet camiası Bülent Keneş dilini. Ne kadar taşır? Ben bir süredir yazdım. Hizmet medyasının savaş dilini bu camia taşıyamaz dedim.

BU CAMİA İÇİN MUTFAK BÜTÇESİNDEN KISAN ANADOLU KADINLARI VAR

Yani bu camianın içinde sade Anadolu kadınları var. Mutfak bütçesinden para ayırıp öğrenci bursu olarak onu kullanan kadınlar var. Bu camianın bünyesinde, Boğaziçi Üniversitesi’nin Fizik bölümünü birincilikle bitirip Moğolistan’a neredeyse karın tokluğuna öğretmenlik yapmaya giden genç insanlar var.

BU İNSANLARA SAVAŞ DİLİNİ TAŞITMAMAK LAZIM

Bu insanlara bu savaş dilini taşıtmamak lazım. Bu savaş dili, dünyanın neresinde bir Türk insan varsa onun üzerine bir yük olarak biner. Onu savunma psikolojisi içine iter.

TÜRKİYE SON 11 YILDA BATI’YI ŞAŞIRTAN BİR TIRMANIŞ YAŞADI

Şunu da görmek lazım, Türkiye son 11 yıl içerisinde Batı dünyasının öngörmediği biçimde bir tırmanış yaşadı. Batı dünyası, kendisine eklemli, kendisinin bir takım şablonlarını İslam dünyasına taşıyacak bir Türkiye’yi hayal ediyordu.

BATI’YLA ÇATIŞMADIK AMA HASSASİYETLERİMİZ VAR

Fakat Türkiye’nin, evet Batı dünyasıyla iyi ilişkiler sürdürmeye gayret etti ama Filistin gibi hassasiyetleri de oldu. İslam coğrafyasının örtülü bir sömürge statüsünden çıkması noktasında da bir takım çabaları oldu fikri anlamda, davranış anlamında… Bunun belli kesimlerin hoşuna gitmediğini söylemek mümkün. Bir ara hatırlarsınız, eksen kayması temaları işlendi. Yani Türkiye, İran’la, Ortadoğu’yla ilişkilerini geliştiriyor.

KILIÇDAROĞLU BRÜKSEL’DE BATIYA “SİZİN ASIL PARTNERİNİZ BENİM” DEDİ

Hatta hatırlıyorum, Sayın Kılıçdaroğlu Brüksel’e gitti dedi ki: Ey Batı, ey Avrupa Birliği bu AK Parti sizinle ilişkileri sürdürüyor görünüyor ama asıl gönlü başka bir coğrafyada dedi. Şimdi ne bu? Siz bana bakın demek. Sizin Türkiye’deki asıl partneriniz, paydaşınız benim demek.

MEDYAGUNDEM

kekec

FETÖ için yürüyen KK’ya destek veren Star yazarı!

Tamamen FETÖ için yürüyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için “69 yaşında bir direnç yürüyüşüdür …

kenes1

O FETÖ’cü terörist dolandırıcılıktan da yargılanıyor

Kapatılan Today’s Zaman’daki bir yazıda THY ile ilgili yalan haber yayımlandığı gerekçesiyle Genel Yayın Yönetmeni …

feto-medya

FETÖ’cü sözde gazetecilerin mal varlıklarına el konuldu

FETÖ soruşturması kapsamında, kapatılan Zaman gazetesinin eski genel yayın yönetmeni Ekrem Dumanlı ile gazeteci Bülent …

3 Yorumlar

  1. Ayşenur Aksakal

    BU CAMİA İÇİN MUTFAK BÜTÇESİNDEN KISAN ANADOLU KADINLARI VAR

    Yani bu camianın içinde sade Anadolu kadınları var. Mutfak bütçesinden para ayırıp öğrenci bursu olarak onu kullanan kadınlar var. Bu camianın bünyesinde, Boğaziçi Üniversitesi’nin Fizik bölümünü birincilikle bitirip Moğolistan’a neredeyse karın tokluğuna öğretmenlik yapmaya giden genç insanlar var.

    Genel müdürler tutuştu ya makamlarını kaybedip o beğenmedikleri mahallelerde oturmak zorunda kalırlarsa!

  2. Sayın Taşgetiren senin dilini kaldıramıyordum. Mütebessim çehrenin ardinda objektif olmayan iktidar yanlısı bir üslup var. İyi ki ayrılıp tarafını açıkça dile getireceğin stara geldin. Şimdi hep beraber zamanın hadiseleri tefsirini izleyeceğiz. Dehlizlerin açıldığına, proje kadroların, Melkümün torunlarının, takiyye ustası pers kadrolarının ülkeyi nasıl bir uçuruma sürüklediğine, menfaat uğruna kimlerin bunlara göz yumduğunu kitlelerin nasıl uyutulduguna birlikte şahit olacağız. O gün milletin evlatlarına dolayısıyla camiaya kocaman bir Özür borcun olacak…

  3. Sayın, Taşgetiren hizmet camiası basın mensuplarının nahoş olan üslupları inanın benide rencide ediyor ve size katılıyorum ama sizede yakışmayan kısımları müsaade ederseniz arz edeyim; komplo iddiasında olan medya kuruluşlarının açığa çıkan yalanlarını, hükümetin tutarsızlıklarını yaniı bir gün söylediğini bir gün inkar etmeleri hakkındaki yorumlarınızı yazmadığınız müddetçe inandırıcılığınız kalmayacak diye düşünüyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir