MEDYAGUNDEM.COM- Önce Başbakan Erdoğan’a küfreden “küfürbaz” Emre Uslu’ya Twitter’daki alkışıyla dikkatleri üzerine çekti. Sonra Yeni Şafak’ta Cem Küçük “Emniyet-Yargı cuntasının Kuzguncuk istasyonu”nu deşifre edince mesele anlaşıldı.

mustafa-yesil

Cemaatin vakfı Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı ile başkanı Mustafa Yeşil’den söz ediyoruz.

cem-kuzguncuk

Bugün Cem Küçük Yeni Şafak’ta Yeşil’i ince ince doğradı!

“Kuzguncuk istasyonu”nun nasıl çalıştığını, Mustafa Yeşil’in rolünü bir bir deşifre eden Cem Küçük, Samanyolu TV’deki “Karanlık Kurul” dizisini hazırlayanlar Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı ile ilişkisini sorguladı.

İşte yazısından bazı bölümler:

GYV’YE ÇAĞRILAN GAZETECİLER

Aslında herkes neyin ne olduğunu biliyor. Cemaatin bu tür PR çalışmalarında hiç kimse Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı’nın eline su dökemez. Bu vakfı ben henüz anlamış değilim. Taraf Gazetesi 2004 yılına ait MGK belgesini yayınlamadan önce GYV bazı gazetecileri çağırıp onlarla görüşmelerde bulundu. Buna görüşme mi yoksa GYV’nin destek isteği mi tam anlamış değilim. Ancak bu toplantılara katılan demokrat gazeteciler zaten gerekenleri söylemişler.

MUSTAFA YEŞİL HEMEN GAZETECİLERİ ARIYOR

Öte yandan Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı kendileri haklarında yazı yazanları da bugünlerde hemen arıyorlar. Bu işi şimdilik götüren Mustafa Yeşil. Hemen her gün bazı kıymetli gazeteci arkadaşlarımızı arayan Mustafa Yeşil galiba panikte. Kendisine buradan söyleyeyim, insanları bu tür telefonlarla yıldırmaya çalışmak doğru bir taktik değil. Siz eleştirilmez değilsiniz. İnsanları vakfınıza çağırıyorsunuz, destek istiyorsunuz. Size, ‘İyi ama, Mehmet Baransu, Emre Uslu, Önder Aytaç gibi isimlere ne diyeceksiniz?’ diye sorulduğunda, ‘Onlar bizi temsil etmez, bizimle ilgisi yok diyorsunuz.’ Ama Başbakan’a ahlaksız, çakal diyen yazıları twitterda öve öve bitiremiyorsunuz Sayın Yeşil.

NİYE EMNİYET VE YARGIDAKİ CUNTACILARI KORUYORSUNUZ?

Madem ilginiz yok, ne diye Başbakan’a hakaret eden yazıları övüyorsunuz? Onu da geçtim, yargının son 20 gündür verdiği kararlarla ilgili tek satır etmiyorsunuz. Yakup Köse kardeşimizin kararını onaylayan Yargıtay 9. Ceza Dairesi’ne eleştirel bir yaklaşımda bulunmuyorsunuz. Bunu da geçtim devletin emniyetteki yer değiştirmelerini eleştiriyorsunuz ve bunu sanki kendinize yönelik bir operasyonmuş gibi lanse ediyorsunuz. Eğer emniyet ve yargıdaki bu isimlerle bir ilginiz yoksa niye koruyup kolluyorsunuz?

Mesela Hanefi Avcı davası hakkında ne diyorsunuz? ‘Beni cemaat tutuklattı, Başbakan değil’ diyen Nedim Şener’e hiç kulak verdiniz mi? ABD’de son 100 yılda 14 casus çıkarken, sadece İzmir’deki davada 375 casusu nasıl yorumluyorsunuz? Şimdi diyeceksiniz ki, varsa bir hukuksuzluk yargıya gidilsin. İyi de hangi yargıya gidilsin? Nedim Şener savcılar hakkında kaç kere dilekçe vermiş ama aradan 2 yıl geçmesine rağmen HSYK hiç işlem yapmamış.

“KARANLIK KURUL” DİZİSİYLE VAKFINIZIN BİR BAĞLANTISI VAR MI?

Size ait bir kanaldaki dizide başta şahsım olmak üzere en az beş gazeteci arkadaşımız hakkında ağır ithamlarda bulunuluyor. Bizleri MİT’in, İran’ın adamı olmakla itham ediyorlar. Sayın Hakan Fidan için kılcallardaki adamımız deniyor. Başbakan’a iftiralar atılıyor. Acaba bu dizinin senaryosunu yazanlarla vakfınızın bir bağlantısı var mı?

O DİZİYİ NİYE KINAMIYORSUNUZ?

Bu diziyi niçin kınamıyorsunuz Sayın Yeşil? Hoşgörü, diyalog bu mu? Sizi haklı veya haksız eleştirenleri tefe koymak, itibarsızlaştırmaya çalışmak, onları yıldırmak hoşgörü ve diyalog diyenlerin mottosu olabilir mi? Ya da size yakın bazı dershanelerde Başbakan ve Erdoğan hakkında kara propaganda yapıldığı iddiaları var. Bunları hiç soruşturdunuz mu?

KÜÇÜK’ÜN YAZISI İÇİN TIKLAYIN